Knižné novinky zo Šuflíka: Január

Aké boli vaše Vianoce? U nás, samozrejme, knižné a tak tvoria prvé knižné novinky v tomto roku väčšinou naše darčeky. 🙂 Opäť raz je to všehochuť od klasiky cez poéziu až po slovenskú tvorbu!

martinus.sk
knižné novinky

Rupi Kaur – Sun and her flower

Rupi Kaur debutovala so svojou básnickou zbierkou Milk and Honey, ktorá si získala srdcia žien po celom svete. Minulý rok vyšla jej novinka Sun and her flower, v ktorej pokračuje tam, kde predtým prestala. Opäť raz sa svojsky pozerá na lásku a trápenie, ktoré sa s ňou spája, predstavuje svoje feministické názory, ale na rozdiel od prvej zbierky viac kapitol venuje rodine a svojím koreňom.

knižné novinky

Tomáš Lazár – Slovo miesto činu

Tomáš Lazár je spoluzakladateľ Divadla na Hrane, kreslí, nahráva, maľuje a, samozrejme, píše. Slovo miesto činu je už jeho druhá zbierka aforizmov a epigramov, ktoré sprevádzajú krásne kresbičky, o ktoré sa postarala Broňa Schragge. Historicky prvé knižné novinky so slovenskou tvorbou.

knižné novinky

Karl Ove Knausgård – Môj boj III.

Tohto Nóra vám nemusím špeciálne predstavovať. Jeho prvé dva diely zo šesťdielnej autobiografie s názvom Môj boj sme na Šuflíku už mali. Aj v tejto časti opäť raz odhalí svoj život, mladosť, ale aj svoje myšlienky a názory.

knižné novinky

Arpád Soltész – Mäso – Vtedy na východe

Dej tejto knihy sa odohráva na konci zlatých deväťdesiatych rokov na divokom slovenskom východe. Policajt Miki Miko a novinár Pali Schlesinger hľadajú pravdu, ktorá by mohla obstáť pred súdom. Do toho však bojujú s políciou, justíciou, tajnou službou a sem tam aj s mafiou. Ako to všetko dopadne?

knižné novinky

Louis de Bernières – Mandolína kapitána Corelliho

Klasika, ktorá má aj svoje filmové spracovanie v hlavnej úlohe s Nicolasom Cageom. Dej príbehu sa odohráva na Iónskom ostrove, ktorého obyvatelia prežili taliansku okupáciu, vpadnutie a víťazstvo Nemcov a komunistický režim. Udalosti ovplyvňujú všetkých aj mladú Pelagie, ktorá sa zaľúbi do kapitána Antonia Corelliho, talianskeho okupanta a hudobníka, ktorý býva v dome jej rodiny.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *