Najlepšie knihy: Výber zo Šuflíka VI.

Máme nový rok a s ním prichádzajú aj netradičnejšie najlepšie knihy. V roku 2017 sa mi podarilo prečítať 58 kníh, ktoré dokopy tvorili 15 731 strán! Ak vás zaujímajú iné knižné detaily z môjho predchádzajúceho roku, nájdete ich v tomto krátkom zhrnutí. A aby som vás viac nenaťahovala, rozhodla som sa, že prvé najlepšie knihy v roku 2018 budú tvoriť diela, ktoré sa mi v minulom roku páčili najviac. 🙂

martinus.sk
najlepšie knihy

David Nicholls – Jeden deň

Príbeh o dvoch kamarátoch Em a Dexovi, ktorí sa začnú priateliť až na konci vysokej školy, ukazuje ich 20 ročnú cestu, počas ktorej si prešli rôznymi vzťahmi, lepšími aj horšími časmi, až si našli cestu jeden k druhému. Celý príbeh sa odohráva iba počas jedného dňa v každom roku.

najlepšie knihy

Pasi Ilmari Jääskeläinen – Literární spolek Laury Sněžné

Laura Sněžná je hviezdou Zaječína. Autorku knižiek pre deti o Potvůrkově zbožňuje celé mesto a jej literárny spolok je vysoko uznávaný. Preto, keď jedného dňa príde Elle Milanovej členská pozvánka, nevie sa dočkať, kedy konečne uvidí tú Lauru Sněžnú naživo. Bohužiaľ, Laura v ten večer bez stopy zmizne a Ella sa snaží odhaliť celú záhadu.

najlepšie knihy

Benedict Wells – Na konci samoty

Jules jedného tragického večera príde o oboch rodičov. Spolu so súrodencami sa ocitnú na internátnej škole, kde sa každý z nich vyrovnáva s tragédiou po svojom. Z Julesa sa stáva introvert, ktorého jedinou kamarátkou je červenovláska Alva. Ich osudy sa však po strednej škole rozchádzajú a opäť sa stretnú až o mnoho rokov neskôr.

najlepšie knihy

William Dalrymple – Deväť životov

William Dalrymple cestoval po Indii s cieľom nájsť to tradičné, duchovné a posvätné. Stretol sa s deviatimi zaujímavými ľuďmi, ktorí mu porozprávali svoj životný príbeh. Stretol sa s takmer každým od posvätných prostitútok až po džinistov.

najlepšie knihy

Jean-Michel Guenassia – Klub nenapraviteľných optimistov

Francúzsky šarm, parížske uličky a chlapec, ktorý radšej ako do školy chodí hrať stolný futbal. V jednej malej krčmičke za závesom sa spoznáva s členmi Klubu nenapraviteľných optimistov, ktorý tvoria emigranti z bývalého východoeurópskeho bloku. Postupne sa dozvedáme ich životné príbehy, prečo museli opustiť svoje rodné krajiny.

najlepšie knihy

Jón Kalman Stefánsson – Letné svetlo a potom príde noc

Severanov zbožňujem a Islanďanov ešte viac. Od Stefánssona nájdete na Šuflíku viacero knižiek, ale Letné svetlo a potom príde noc je moja najobľúbenejšia. Pútavým spôsobom rozpráva príbeh jednej malej islandskej dedinky, kde sa neutají žiadne tajomstvo.

najlepšie knihy

Elena Ferrante – Neapolská sága

Najlepšie knihy minulého roka by nemohli existovať bez Eleny a Lily! Príbehu dvoch kamarátok, ktoré spolu vyrastali v drsnej neapolskej štvrti, neskôr sa každá vydala inou životnou cestou, ale ich osudy sa vždy aj tak stretli. Perfektné nielen letné čítanie.

najlepšie knihy

Olivier Bourdeaut – Čekání na Bojanglese

A na záver topka, ktorú som vám tiež omieľala počas roka stále dookola! Čekání na Bojanglese je veselo-smutný príbeh o neobyčajnej rodinke, ktorá si žije podľa vlastných pravidiel.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *