Vianočné tipy: pre milovníkov severskej literatúry

Severská literatúra si získala fanúšikov po celom svete. Preto tento druh literárneho žánru nemôže chýbať ani vo vianočných tipov. Krimi, ale aj oddychovky. Vyberte pod stromček presne to, čo sami radi čítate.


martinus.sk
severská literatúra

Sjón – Měsíční kámen

V slovenskom preklade Máni Steinn – Chlapec, ktorý nebol. Kniha opisuje Reykjavík na konci roku 1918 z pohľadu homosexuála. Tínedžer sa pretĺka životom so svojou babkou a občas si vyrazí s mužmi za peniaze. V tomto období sa toho na Islande deje veľa – vybuchne sopka Katla a prepukne aj španielska chrípka.

severská literatúra

Jón Kalman Stefánsson – Letné svetlo a potom príde noc

Letné svetlo a potom príde noc rozpráva príbeh o obyčajnej islandskej dedinke. Kolektívny rozprávač prezradí všetky tajomstvá a záhady, ktoré skrývajú obyvatelia tohto malebného miesta. Príbeh nie je priamočiary, je pútavý a nikdy neviete, čo na ďalšej stránke objavíte.

severská literatúra

Erik Axl Sund – Slabosť Victorie Bergmanovej

Ja viem, severská literatúra nie je iba o Islande. Toto švédske duo napísalo krimi trilógiu Slabosť Victorie Bergmanovej, ktorá je plná naturalistických scén a opisov, ale tvorí ju hlavne pútavý príbeh a sympatické postavy, ktorým budete chcieť pomôcť rozlúštiť záhadne vraždy.

severská literatúra

Samuel Bjork – Cestujem sama, Sova

Ďalšie diela zo série krimi severská literatúra, kde sú hlavnými postavami vyšetrovatelia Holger Munch a labilná Mia Krugerová. V knihe Cestujem sama vyšetrujú smrť dievčatka, ktoré nájdu obesené v lese. Sova zas ponúka pohľad na online svet, kde je možné takmer všetko. Aj platiť za to, kto má zomrieť ako ďalší.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *