Vianočné tipy: pre milovníkov zvláštných kníh

Zvláštne knihy sú také tie, no, veď viete. Jednoducho zvláštne. Majú v dobrom zmysle divný dej, zvláštnu zápletku a sú iné ako klasické diela. Pri niektorých častiach sa bojíte, inde sa pozastavíte, že ako to autor vlastne myslel, ale vždy sa pri nich bavíte. Tu je pár vianočných tipov na knihy, ktoré spĺňajú všetky tieto charakteristiky.


martinus.sk
zvláštne knihy

Max Porter – Smútok je tvor s krídlami

Po smrti matky sa dvaja malý chlapci ocitnú v byte iba s otcom. Nechápu, čo sa stalo a ako sa to stalo. Na pomoc všetkým trom prichádza vrana, ktorá im má pomôcť prekonať tieto ťažké chvíle. Miestami zložitejšie, ale pútavé čítanie.

zvláštne knihy

Mariana Enríquez – Co nám oheň vzal

Magický realizmus má svoje zastúpenie aj v Argentíne. Mariana Enríquez zostavila túto knihu z príbehov, ktoré sú mierne hororové, miestami nechutné a dokonale zapadajú do kategórie zvláštne. Každý príbeh má vlastné postavy a zápletku.

zvláštne knihy

Erlend Loe – Doppler

Doppler je obyčajný muž, otec a vzorný manžel. Keď jedného dňa spadne na bicykli v lese a pozerá sa na svet zdola, zrazu sa jeho život kompletne zmení. Odsťahuje sa do lesa, prestane sa starať o rodinu a adoptuje si losie mláďa, ktorému zabil mamu. Áno, toto sú presne tri zvláštne knihy.

zvláštne knihy

Chuck Palahniuk – Prokletí

že vám je Chuckovo meno známe? Určite poznáte jeho najznámejšie dielo Klub bitkárov. Prokletí rozpráva príbeh tínedžerky Madison, ktorá sa že vraj predávkuje marihuanou a skončí v pekle. Rozpráva, ako to v pekle vyzerá, čo sa tam dá robiť a opisuje rôzne úchylnosti a iné bizarnosti, ktoré sa tu nachádzajú.

zvláštne knihy

Pasi Ilmari Jääskeläinen – Literární spolek Laury Sněžné

Zvláštne knihy uzatvára toto parádne dielo! Laura Sněžná je známa spisovateľka kníh pre deti, ktorá pred mnohými rokmi založila spolok pre budúcich nádejných autorov. Jeho nová členka Ella Milanová postupne odhaľuje jeho tajomstvá a snaží sa zistiť, kde sa Laura stratila.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *