Elena Ferrante: Tí, čo odchádzajú – tí, čo zostávajú

Tretia časť Neapolskej ságy od Elena Ferrante má názov Tí, čo odchádzajú – tí, čo zostávajú. Ak Šuflík sledujete už dlhšie, viete, že táto knižná séria je pre mňa úplná topka.

Aj v tretej časti Elena Ferrante pokračuje s rozpravaním príbehu o dvoch kamarátkach – Elene a Lile. Z tínedžeriek sa už stali ženy a svoju rodinu si založila už aj Elena.

Elena ferrante

Kým v prvých dvoch častiach sme spoznávali väčšinou príbehy zo štvrte Neapola, kde dievčatá vyrastali, dej sa venoval aj Elenimnu štúdiu v Pise. Osviežiť si pamäť, o čom bola prvá časť Geniálna priateľka a druhá Príbeh nového priezviska, si môžete v starších šuflíkových článkoch.

Tým, že sa z dievčat stali dospelé ženy, menia sa aj ich každodenné problémy. Boj o lásku vystriedala politika. Fašistické Taliansko je vykreslené na pozadí robotníckej triedy, do ktorej patrí aj Lila. Elena sa naopak dostáva do vyššej vrstvy a konečne zarába vlastné peniaze s čím sa nevie ztotožniť jej matka.

Neapolska saga elena ferrante

Elena stále prehodnocuje svoj život, čim sa stala a či skoncila s tý správnym mužom, ale hlavne obnovuje svoj vzťah s Lilou. Ich priateľstvo je jej najväčšou dilemou. Je k nej Lila úprimná? Manipuluje s ňou aj vtedy, keď pri nej nie je? Na tieto a iné otázky Elena neustále hľadá odpovede.

Nebojte sa, neprezradím vám koniec tejto časti. Môžem vám však povedať, že sa máte na čo tešiť! Ak sa nebudete vedieť dočkať posledného štvrtého diela, určite vás poteší, že vychádza už 21. augusta.

Tretia cast elena ferrante

Elena Ferrante so svojou Neapolskou ságou vytvorila príbeh dvoch žien, ktorý sa odohráva v slnečnom, špinavom a agresívnom Neapole. Dej nie je priamočiary a vždy vás prekvapí niečim novým. Ľahko sa číta, a preto sú knihy z tejto série perfektným letným čítaním. Je jedno či vám budú robiť spoločnosť na chate, na deke pri jazere alebo počas lenivého dňa pri mori. S Lilou a Elenou vám utečie čas ani nebudete vedieť ako.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *