Erik Axl Sund: Plameň túžby

Trilógia Slabosť Victorie Bergmanovej pokračuje druhým dielom s názvom Plameň túžby. Autorské duo Erik Axl Sund zaplietlo kriminálny príbeh opäť o niečo viac. Napriek tomu, že ide o krimi, sa kniha číta ľahko. Ak máte voľný víkend, zvládnete ju prečítať za jeden deň. A v tomto článku si môžete prečítať o čom bola prvá časť Havranie dievča.

Prečo sú kriminálky také populárne? Možno v každom z nás drieme Hercule Poirot, detektív Oriešok alebo Traja pátrači. A možno sa z vás po prečítaní tejto trilógie stane Jeanette Kihlbergová. Ale to je iba taká moja malá úvaha na úvod.

plamen tuzby od erik axl sund

Plameň túžby pokračuje tam, kde jednotka skončila – v lunaparku. Nebojte sa, viac vám neprezradím. Vraždy prisťahovaleckých chlapcov, ktorí nikomu nechýbali, vystriedali vraždy známych aj menej známych obyvateľov Štokholmu. A, samozrejme, dozvedáme sa niečo viac o samotnej Victorii Bergmanovej.

V druhej časti sa mi najviac páči neistota. Keď som si už pomyslela, „HA! Máme vraha!“, objavil sa niekto ďalší alebo sa príbeh zase o niečo zamotal. Nebojte sa však množstva postáv, ktoré by ste si nezapamätali. Dôležité osoby, ktoré zapadajú do celku sa tu niekoľkokrát opakujú. Hlavne pri vyšetrovaní sa niektoré mená postáv opakujú takmer v každej kapitole.

erik axl sund plamen tuzby

Línia  knihy Plameň túžby je opäť postavená na dvoch hlavných príbehoch. Prvý sa venuje vraždám a vyšetrovaniu. Druhý príbeh sa sústreďuje na policajnú komisárku Jeanette a psychologičku Sofiu Zetterlundovú. Kapitoly, kde je ústrednou postavou Sofia sú chaotické. Niektoré veci vám možno nebudú dávať zmysel, ale všetko sa nakoniec ako tak vysvetlí. Pevne verím, že tretia čas už ponúkne odpovede na všetky otázky.

Pomedzi kapitoly sa nachádzajú retrospektívne časti z Victoriinho života. Niektoré súvisia s vyšetrovaním, avšak, tie príbehy, ktoré sa objavujú aj v prítomnosti, boli spísané v prvom diele. Ja som druhý diel čítala takmer po mesiaci po dočítaní prvého. Nemala som problém s tým, že by som si niektoré veci nepamätala. Pri vyšetrovaní sa niektoré príbehy znova zopakujú. Takto si môžete medzi jednotlivými časťami dopriať pauzu, alebo ich prečítať celé na jeden šup.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *