Katarína Kerekesová a Vanda Rozenbergová: Websterovci

Websterovci sú pavúčia rodinka, ktorá býva vo výťahovej šachte. Hlavnou hrdinkou je malá Lili, ktorá oslávi čerstvých 6 rokov a vydá sa na cestu školáčky. Spoločnosť jej robí jej pubertálny brat Hugo, babka Matilda, dedko Rafael a rodičia Alma a Walter.

Knižka obsahuje dokopy šesť rôznych príbehov, v ktorých Lili vymýšľa rôzne bláznovstvá. Raz si povie, že aj ona chce domáce zvieratko ako jej spolužiačka, a tak si domov donesie blšku, ktorá, ako sa dozviete hneď na začiatku, je jedno z najnáročnejších domácich zvieratiek pre malé pavúčatká. Ak by ste sa chceli inšpirovať, ideálnejšia je určite húsenička.

websterovci

Pred každou kapitolou nájdete pohľad do pavúčieho života. Hneď na úvodných stránkach sa vám predstavia Websterovci, zistíte, čo majú a naopak, čo nemajú radi, ale v prípade Huga aj to, do koho je tajne zamilovaný. Postupne autorky predstavujú vhodné a nevhodné domáce zvieratká a rôzne školské predmety.

Knižka sa číta ľahko a pri niektorých slovných hračkách ako prepánapavúka si vylámete jazyk. A možno iba v duchu. Všetky príbehy majú jasnú a jednoduchú dejovú líniu, ktorá je jednoduchá na pochopenie.

Osobne sa mi najviac páčil príbeh, v ktorom sa Websterovci vybrali do aquaparku, čo bol vlastne prerobený záchod a časť, v ktorej išli deti so starými rodičmi na nákupy. Zostali verní heslu No, nekúp to! A za akciovú cenu, čo je pár krídel, nakúpili všetko od obojručnej gitary, cez plyšovú muchu až po hojdacie kreslo. A to išli kúpiť iba cukor do bábovky.

websterovci

Pre mňa sa však najväčšia krása knižky ukrýva v ilustráciách. Tie sú krásne, farebné a úplne by mi stačilo pozerať si iba obrázky bez textu. 🙂

Niekde som čítala recenziu, v ktorej sa sťažovali na prítomný čas, v ktorom je kniha napísaná. Ja práve nechápem, prečo niekedy musíme knihy prekladať a písať v čase minulom. Tak pokiaľ nie ste fixovaní na minulosť, ale užívate si aj prítomnosť, určite vám to vadiť nebude.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *