Lauren Graham: Rychleji mluvit nedokážu

Lauren Graham nie je žiadny spisovateľský nováčik. Svoju prvú knihu s názvom Jednoho dne, možná… vydala v roku 2014. Opisuje v nej príbeh servírky, ktorá túži po kariére herečky. Teda z časti by sa dalo povedať, že ide o autobiografické dielo. Ale iba z časti. Ako však v knihe Rychleji mluvit nedokážu Lauren Graham hovorí, málo situácii a postáv z knihy je skutočných. Nechcela, aby sa ľudia v postavách našli a mysleli si, že ich vidí v negatívnom duchu.

lauren graham

Vo svojej druhej knihe s podtitulom Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům a všechno mezi tím sa venuje hlavne natáčaniu prvej série tohto obľúbeného seriálu, ale aj ich veľkolepému netflixovému návratu. Kniha začína opisom jej detstva, rodičov a dá sa povedať aj akýchsi pomerov, ktoré ju formovali.

Herectvu sa venuje od strednej školy, a preto jej kariéra bola jasná. Cesta za svojím snom v porovnaní s ostatnými hollywoodskymi hviezdičkami už o niečo pomalšia.

Lauren Graham milo a vtipne píše súhrn každej jednej série pôvodných Dievčat z rodu Gilmorovcov a ľutuje pri tom, že si nepísala denník, tak ako pri natáčaní pokračovania. Tam už chronologicky a vecne opisuje udalosti takmer každého dňa.

lauren graham

Kniha sa číta rýchlo a ak patríte medzi fanúšičky tohto seriálu, určite vás aj poteší. Mne osobne sa pár kamošov smialo, keď som si ju pridala na Goodreads. Ale, každý radi čítame niečo iné a tým, že som na tomto seriály vyrastala a poctivo som sa tešila na nové diely, chcela som si ju prečítať.

Samozrejme, nečakajte od toho nejaký literárny klenot. Je to jednoducho oddychové rozprávanie jednej osoby, ktorá zažila rôzne príbehy a rada sa o ne podelí aj s ostatnými.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *