Marie Tourell Soderberg: Hygge

O dánskom hygge ste si už na Šuflíku mohli čo-to prečítať. The Little Book of Hygge od CEO Inštitútu šťastia je krajšie zalomená štúdia. Nájdete v nej rôzne prieskumy, čo podľa ľudí znamená hygge, ako si vyčarujú doma alebo vonku takúto atmosféru a hlavne zistíte, kedy sa cítia Dáni najšťastnejšie. Pýtate sa, prečo by ste to mali vedieť? No, jednoducho preto, lebo Dáni patria k najšťastnejším národom na svete.

hygge

Jednou z príčin ich šťastného života je už spomínané hygge. To je taká tá pohodička, ktorú zažívate s kamarátmi, keď ich pozvete na večeru a hráte sa stolové hry. Alebo, keď s deťmi pripravujete vianočné pečivko.

Hygge však môžete zažívať aj sami, keď sedíte v obľúbenom kresle, zababušený v mäkučkej deke s dobrou knihou v ruke. Ak máte k tomu zapálený krb, my, bytovkové tvory si postačíme aj so sviečkami, vyčarujete si ešte viac hyggelig atmosféru.

hygge

Dáni zbožňujú slovo hygge a všetko čo predstavuje až tak, že z neho vytvárajú nové výrazy. Hygge môže byť film, hygge môže byť aj piatok. V tomto novom vydaní knihy od herečky Marie Tourell Soderberg nájdete na konci aj slovníček, ktorý vám všetky tieto pojmy predstaví.

V knihe pátra Marie po tom, ako vnímajú ľudia v jej okolí tento pojem. Pre niekoho je hygge vtedy, keď môže ráno skôr vstať a upiecť čerstvé žemle. A tento recept tu aj nájdete. Hygge sa často spája s cukrovinkami a tak sa v knihe nachádzajú aj sladké recepty.

hygge

Pátranie po hygge je rozdelené do rôznych kapitol. Dokonca tu nájdete aj časť venovanú scénografke, ktorá opisuje, ako pracuje s hygge atmosférou v dánskom seriáli Dedičstvo.

Kniha o hygge by nemala tú správnu atmosféru, keby neobsahovala fotky. Pri každej časti nájdete krásne, inšpiratívne fotografie, ktoré vo vás vyvolajú hygge atmosféru už len pri pohľade na ne. Táto knižočka poteší všetkých tých, ktorí majú radi ňuňu veci a hľadajú inšpiráciu v každodenných veciach.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *