Sarah Andersen: Veľká šťastná huspeninka

Sarah Andersen a jej tvorbu určite poznáte. To sú také tie čiernobiele mini komiksy, kde je hlavná hrdinka obyčajná baba s obyčajnými problémami a obyčajnou postavou. A o to viac je sympatickejšia širokému okoliu. Dokáže sa s ňou stotožniť takmer každý.

Niečo, čo začalo pre Sarah Andersen ako hobby nabralo hotovú virálnu podobu. Možno to sama čakala, alebo aj nie, ale jej kresbičky si postupne začali okolo seba budovať fanúšikovskú základňu a postupne sa objavovali na portáloch ako Bored Panda, kde jej boli venované celé špeciály.

sarah andersen

Kresbičky sú to jednoduché, ale o to viac vtipnejšie a milšie. Zaoberá sa klasickými ženskými problémami cez neoholené nohy až po menštruáciu, ktorá príde v tom najhoršom možnom okamihu. Áno, vtedy keď sa chystáte s kamošmi na víkend k vode. Veľmi sympatické sú aj časti, v ktorých sa venuje kradnutiu svetrov svojmu frajerovi a opisuje všetky tie milé maličkosti, ktoré robia zamilovaní ľudia. Nečakajte však žiadnu ružovú, všetko si pekne zachováva svoj čierny charakter.

Posledná časť knihy obsahuje aj menší popis osobnosti Sarah. Píše o problémoch, s ktorými musí zápasiť. Ako introvert sa niekedy musí nútiť k tomu, aby vyšla do spoločnosti a strávila aspoň chvíľku s kamarátmi. Často sa zožiera obavami, že povie niečo zle, čím sa strápni a táto, nazvime ju hanba, v nej zostáva ešte dlho po trápnych situáciách. Viete, to sú také tie situácie, keď idete sama do obchodu a pri odchode poviete Ďakujeme, namiesto Ďakujem. Túto degeneráciu zažívam, bohužiaľ často.

sarah andersen

Jednoducho, na posledných stránkach uvidíte, že Sarah Andersen je fakt obyčajná baba, ktorá si pri riešení problému s myšami zamilovala mačky. Veľká šťastná huspeninka je druhou zbierkou jej kresbičiek, ale nebojte sa, neprídete o nič, keď začnete priamo s ňou a prvý diel vynecháte. Zbierku si môžete doplniť aj neskôr.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *