Tomáš Lazár: Slovo miesto činu

Tomáš Lazár, herec, kreslič, spisovateľ. Tento všestranný chlapec má v portfóliu vecí habadej a môžete ho dokonca stretnúť aj osobne v autorskom Divadle na Hrane.

– Koniec propagačného okienka. –

slovo miesto činu

Keď sa na Šuflíku konečne objavila slovenská literatúra a to ešte nového vydania, jednoducho mi nedalo predstaviť autora bližšie. A je možné, že ste Tomáša, tak ako ja, doteraz nepoznali. Svoju prvú knihu POLSTO publikoval v roku 2014 a Milan Lasica o nej povedal stručne: „Chytré.“ A za chytrú sa dá označiť aj jeho druhá kniha aforizmov a epigramov Slovo miesto činu.

Aforizmus predstavuje jednu alebo viaceré vety, ktoré výstižne formulujú myšlienku, názor alebo nápad. Epigram je lyrický žáner, ktorý stručne a duchaplne vystihuje určitú životnú pravdu. Často ide o satirickú báseň s prekvapujúcou pointou.

– Koniec jazykového okienka. –

slovo miesto činu

Tomášova kniha Slovo miesto činu je malá, milá a smiešna. Krátke aforizmy a epigramy majú skvelé myšlienky, vtipne predstavujú životné skúsenosti a situácie, s ktorými sa budete vedieť stotožniť aj vy. Neskromne musím povedať, že pri niektorých som sa strašne nasmiala.

Veľmi sa mi páči ako autor pracuje nielen s textom, ale aj grafikou. Niekedy je pointa myšlienky priamo ukrytá v slove a zvýraznená tučným písmom. Na kráse tomuto drobnému dielu dodávajú ilustrácie od Broni Schragge.

slovo miesto činu

Knižka Slovo miesto činu je naozaj veľmi drobná, ale o to milšia. Poteší všetkých od milovníkov slova až po podporovateľov slovenských umelcov. Prečítate ju za pár minút, ale potešenie zostane niekoľkonásobne dlhšie.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *