Polignano a Mare: Tajný poklad Apúlie

Juhovýchodný región Talianska s názvom Apúlia ukrýva viacero pokladov. Jedným z nich je Alberobello, kde nájdete tradičné trulli domčeky. O tomto veľmi fotogenickom mestečku ste si už na Šuflíku prečítať mohli. Teraz tu mám ďalší tip, kde môžete zobrať frajerku, frajera alebo členov rodiny a budú vám ďakovať do konca života.

Polignano a Mare

Nenápadné mestečko v Taliansku

Polignano a Mare sa nachádza necelých 37 kilometrov od Bari, kde sa dopravíte po novom letecky s Wizzair už aj z Viedne. Z Bari máte dve možnosti: prenajať si auto alebo ísť vlakom. My sme zvolili cestu vlakom, ktorá trvá približne 20 minút a lístok kúpite už za 2,50 €. Dokonca si ho môžete vyklikať online a nemusíte čakať na stanici pri okienku.

Polignano a Mare

A čo je na Polignano a Mare také pekné? Celé mestečko sa nachádza na útese. Nájdete tu pozostatky starého kamenného mosta, pláž obklopenú skalami a výhliadku, kde môžete fotiť more, seba na skalách alebo kamenné domčeky. V Polignano a Mare sa nachádza aj reštaurácia, ktorá je umiestnená v jaskyni. Vychutnáte si v nej skvelé jedlo, šum mora, škriekanie čajok a nádherný západ slnka. Rezerváciu v Grotta Palazzese si však musíte urobiť aj niekoľko mesiacov dopredu a pripravte sa na to, že za výhľad si priplatíte. V každom prípade to ale za ten zážitok stojí. Ešte odporúčam všade so sebou nosiť telefón, aj na WC, odtiaľ je najkrajší výhľad na celú jaskyňu.

Polignano a Mare

Polignano a Mare – krása na každom rožku

Polignano a Mare je jedno z tých mestečiek, kde sa môžete donekončena prechádzať a všade na niečo natrafíte. Či už sú to farebné balkóniky alebo výhliadkové terasy, ku ktorým vedú nenápadné úzke uličky. Na každom kroku nájdete aj obchod so suvenírmi, kaviarne, reštaurácie a bary. O prísun Aperolu budete mať postarané po celý deň. 🙂

Polignano a Mare

Polignano a Mare

Polignano a Mare

Polignano a Mare

Polignano a Mare

Polignano a Mare

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *