Filmy, ktoré sa vyrovnali knižnej predlohe

Filmy natočené podľa knižnej predlohy nás lákajú najčastejšie. Keď nás kniha zaujala, máme od filmu ešte väčšie očakávania. Dnes som vybrala tie filmy, ktoré sa v mojich očiach problížili svojim knižným predlohám.

Trilógia Pán Prsteňov

Knižná séria Pán prsteňov patrí medzi klasiky. Dovolím si tvrdiť, že filmové spracovanie bolo o niečo lepšie. Dej má rýchlejší spád, každú chvíľu sa niečo deje a nespomaľujú ho Tolkienove opisy prírody.

filmy pan prstenov

Into the wild

Kniha Into the Wild alebo Útek do divočiny je vlastne jedna veľká reportáž o živote Alexandra Supertramp. Autor sa zamýšľa nad tým, čo viedlo mladého človeka bez slova opustiť svoju rodinu a odísť na Aljašku. Kniha ho nevykresľuje iba v dobrom svetle, ale podáva nezaujatý a realistický pohľad na jeho putovanie. Film je srdcovka každého cestovateľa a verím, že sa priblížil svojej knižnej predlohe.

Koralína

Meno tejto slečny vzniklo preklepom, kedy chcel Neil Gaiman napísať Karolína. To je taká malá zaujímavosť na začiatok. Film je plný farieb, trošku hororový a hlavne mystický. Presne taká je aj kniha, ktorá podnieti vašu fantáziu.

filmy koralina

Nezabíjajte vtáčika

Film zo 60-tych rokov je tak nadčasový, že si ho užije aj dnešný divák. Verne sa drží knižnej predlohy a nezrovnalosti by ste hľadali iba ťažko. Celkovo tematika neprávosti a rasizmu je aktuálna aj v dnešnej dobe.

Charlieho malé tajomstvá

Film s parádnym hereckým obsadením, ale hlavne príbehom. Charlieho vám je na začiatku ľúto a sami by ste sa s ním chceli kamarátiť. Postupne s ním prežívate prvé lásky a priateľstvá. Film je super, ale kniha tiež. Tá je zostavená z listov, ktoré píše Charlie svojmu mŕtvemu kamarátovi.

filmy chalieho male tajomstva

To

Asi najkontroverznejší film z tohto zoznamu. Pre niektorých nebol film hororový vôbec, ostatným sa zas nepáčila kniha. V každom prípade je toto nové filmové spracovanie niekoľkonásobne lepšie ako stará verzia. Film ma atmosféru, vtip a zaujímavé herecké obsadenie.

 

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *