Knihomoľské kaviarne: Eleven Books & Coffee

Nájsť kaviarne, kde sa cítite príjemne, vychutnáte si dobrú kávu alebo koláčik, a pri tom sa aj spokojne usadíte a prečítate si zopár strán v knižke nie je niekedy také ľahké, ako sa môže zdať.


martinus.sk

A práve preto som sa rozhodla vytvoriť tento pravidelný seriál. Raz za mesiac zavítam na staré, ale aj nové miesta, kde sa môžete najesť, napiť, ale hlavne čítať! Kaviarne s nálepkou reading friendly budem hľadať prevažne v Bratislave, ale verím, že na potulkách zablúdim aj do iných miest.

Kaviarne v starom meste

Ako prvú vám predstavím malú a útulnú kaviareň v starom meste s názvom Eleven Books & Coffee. Táto príjemná kaviareň a antikvariát v jednom sa nachádza priamo v starom meste na Baštovej 9. Vďaka dnešnej sile internetu som na nich narazila na Facebooku, kde majú na svojej stránke skvelú komunikáciu s postavou Eleven z perfektného seriálu Stranger Things! Tu si spravte poznámku, že ak ste tento seriál nevideli, musíte to napraviť!!

kaviarne

O útulnosť kaviarne sa stará pár stolíkov, krásne vintage stoličky a hlavne kreslo, ktoré sa nachádza medzi policami s knihami pod veľkým oknom. Police s knihami uvidíte všade, kde sa pozriete a pri čítaní vám posvietia stolové lampy. No hygge ako vyšité. 🙂

Super káva, kvalitná literatúra

Tu si, prosím, urobte druhú poznámku a to, že nie som úplne najväčší kávopič na svete. Viem, kedy mi káva chutí, kedy nie a to je tak všetko. Preto čestne prehlasujem, že mi káva v Eleven Books & Coffee chutila. Dala som si affogato, čo je vlastne káva s vanilkovou zmrzlinou. Mňam. V ponuke nájdete, samozrejme, aj klasickú kávu, čierny čaj s mliekom, čaj s čerstvého zázvoru a rôzne limonády. Ak dostanete chuť na sladké, vybrať si môžete aj koláčik.

kaviarne

Okrem nápojového lístka určite neprehliadnite knihy! Diela v slovenčine tu však budete hľadať márne. Zameriavajú sa na cudzojazyčnú literatúru. Najviac kníh je v angličtine, ale nájdete tu aj knihy v nemčine. Pokiaľ sa vám nechce nikam chodiť, knihy si môžete vybrať aj v e-shope. To sa však ukrátite o príjemné prostredie a kresielko na čítanie.

kaviarne

Hodnotenie na záver: Eleven Books & Coffee je príjemné miesto v starom meste, kde môžete spokojne ukončiť prechádzku, užiť si voľné chvíle, alebo len tak sa zašiť pred okolitým svetom a čítať si.

kaviaren

 

 

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *