Knihomoľské kaviarne: Klatka B – Gdaňský špeciál II.

Ako som spomínala v prvom gdaňskom špeciále, pri našom májovom výlete do tohto poľského mesta ešte chvíľu zostanem. Síce neskoro, ale predsa, pokračujeme v seriáli knihomoľské kaviarne, kde dnes čestné miesto získala kaviareň/reštika/bar s názvom Klatka B.


martinus.sk

Príjemné to miestečko

Klatka B si ma získala hlavne svojou polohou – nájdete ju v historickom centre mesta pri rieke Motlawa. Napriek tomu, že sa nachádza iba pár ulíc od preplneného hlavného námestia, je tu pokoj a takmer vždy si tu sadnete. Na výber máte z dvoch poschodí odkiaľ je výhľad na rieku, historické domčeky a loďky. No romantika ako traky.

knihomoľské kaviarne

Príjemnej atmosfére dopomáha interiér, ale hlavne aj personál, ktorý je milý a vždy poradí. Z Klatky B si môžete dokonca odniesť aj suveníry. Predávajú tu keramické podpivníky, tričká, tašky a magnetky. Všetko od lokálnych dizajnérov. Za niektoré kúsky si trošku priplatíte, ale ako spomienka, ktorú môžete najbližšie roky nosiť, za to určite stoja.

Knihomoľské kaviarne so super konceptom

Ak sa vám nebude chcieť sedieť vnútri, využiť môžete aj zadnú terasu, kde sa okamžite ocitnete mimo hlavnej turistickej cesty okolo rieky. Nájdete tu obľúbené lehátka a vonkajšie svetielka. Zaujímavá je aj ponuka, kde okrem kávy môžete ochutnať craftové pivká – všetky sú fľaškové, vínka, ale aj autorské drinky! Práve tie drinky ma dostali najviac.

knihomoľské kaviarne

V podstate iba poviete na čo máte chuť, či máte radi gin alebo vodku, či chcete niečo sladké alebo kyslejšie a barman vám namieša váš vlastný drink. Ceny sa nebojte, priemerne stáli menej ako Gin’n’Tonic v Bratislave.

Ku nápojom patrí aj jedlo, preto nevynechám ani túto časť. Majú tú výborné predjedlá – domáce šunky, klobásky, syry, ale aj sendviče a rôzne hlavné jedlá. V ponuke nechýbajú ani ryby, ktoré som síce neochutnala, ale na tom tanieriku vyzerali naozaj výborne.

knihomoľské kaviarne

Záverečné hodnotenie: Ak máte radi miesta s netradičným konceptom, milými ľuďmi, výbornými drinkmi a jedlom, Klatka B sa stane vaším obľúbenou kaviarňou a reštikou v jednom.

knihomoľské kaviarne

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *