Knihomoľské kaviarne: Rannô Ptáča

Pokračujeme v rozbehnutej tradícii a zavítali sme do kaviarne Rannô Ptáča na Štefanovičovej ulici, ktorá nepatrí medzi novinky, ale skôr už stálice. Táto kaviareň je príjemným miestom, v ktorom si dáte výborné raňajky, koláčiky a kávičku!


martinus.sk

Štúrovské kaviarne

Štúrovský koncept kaviarní funguje v Bratislave už zopár rokov a ľudí stále baví čítať ponuku jedál v starej slovenčine, sedieť v zamatových kresielkach alebo len tak popíjať kávičku na barovom pultíku a pozerať von oknom. A práve celé prepojenie konceptu od reči až po plagáty na stene je to, na čo môžu byť kaviarne právom hrdé.

kaviarne

A na čo ešte môže byť hrdé Rannô Ptáča sú koláčiky! Dala som si mrkvovo-mandľový a bol perfektný. Bohužiaľ, na fotke zachytený nie je, pretože sa naň zabudlo a doniesli mi ho až o niečo neskôr. Toto zabudnutie koláčika bolo jediné mínus našej návštevy. Možno druhé bolo to, že sme čakala dlhšie na obsluhu a to v kaviarni až tak veľa ľudí nebolo.

Boj o knihomoľské miestečko

Ak by ste si chceli v kaviarni na Štefanovičovej čítať, odporúčam kresielka s lavicou pri okne, ktoré nájdete hneď pri vstupe vpravo. Keďže je takéto knihomoľské miestečko iba jedno, je oň bitka a je možné, že si do neho nesadnete, tak ako my.

kaviarne

Priznám sa, že na tieto pásikavé čierno-biele kresielka som sa tešila najviac. Ale aj to je daň, keď sa vyberiete do obľúbenej a známej kaviarne. Spokojne sa môžete usadiť aj na laviciach pri stenách. Na fotkách to možno tak nevyzerá, ale v sobotu poobede to v kaviarni celkom žilo.

kaviarne

Hodnotenie na záver: Rannô Ptáča je jednoznačne príjemná kaviareň s krásnymi veľkými oknami a perfektnou dlažbou – áno, pekné kachličky sú môj fetiš. V porovnaní s Eleven Books & Coffee je u mňa na druhom mieste. Možno je to tým, že Eleven má knižnú atmosféru, útulnejší, menší interiér, príjemnejšiu obsluhu a polohu v starom meste.

kaviarne

Predsa len, pozerať sa do Baštovej uličky je lepšie ako výhľad na Šancovú. Na druhej strane získate prehľad o aktuálnej dopravnej situácii. Táto poloha však poteší všetkých cestovateľov, pretože môžu čakať na vlak na príjemnom mieste namiesto staničných krčiem – nič proti nim.

kaviarne

 

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *