Knihomoľské kaviarne: Schopenhauer – Gdaňský špeciál III.

V poslednej časti knihomoľské kaviarne z Gdaňsk zablúdime do kaviarne Schopenhauer, kde ochutnáte najlepšie wafle a bagels, aké ste kedy jedli. Sľubujem!


martinus.sk

Celebritná ulička

Kaviareň sa nachádza na ulici Świętego Ducha, kde sa narodil aj známy filozof Arthur Schopenhauer. Jeho rodný dom nájdete iba o pár metrov vyššie. Neviem, či si na tom mieste kedysi aj on sám vychutnával kávičku a skvelé jedlo, ale vy by ste sa tu určite mali zastaviť.

knihomoľské kaviarne

Ak si pamätáte ešte na prvý špeciál, predstavila som vám v ňom kaviareň Drukarnia, kde všetci kávou doslova žijú. Tá sa nachádza iba o ulicu ďalej od Schopenhauera. Preto odporúčam začať vaše spoznávanie kaviarní pri jedle a potom si odskočiť užiť si filter alebo kakavko do Drukarnie.

Knihomoľské kaviarne so super jedlom

Pri vyhľadávaní tejto kaviarne vám budú všetci odporúčať jedlo, a nie je to žiadna náhoda! Na výber máte z raňajkového menu, ale aj z jedál, ktoré si môžete dopriať počas dňa. Celý lístok tvoria bagels a wafle pripravené na sladko alebo slano. Užiť si môžete opraženú slaninku, kura, oreo bagel alebo wafle s ovocím a karamelom. Mala som neskutočný problém vybrať si iba jedno jedlo.

knihomoľské kaviarne

Okrem jedla si tu môžete vychutnať craftové, ale aj čapované pivká – áno, tie pivká to je naše, poľské limonády On Lemon, ktoré sa na žiadosť Yoko Ono museli zbaviť pôvodného názvu John Lemon. Drinky a jedlo si môžete vychutnávať vonku alebo vnútri. Na prvý pohľad sa môže zdať, že kaviareň je malá, ale keď prejdete pár schodov, objavíte celé spodné podlažie.

Záverečné hodnotenie: To jedlo stojí za to! Ak máte radi poctivo pripravené jedlá, Schopenhauera musíte navštíviť. 🙂

knihomoľské kaviarne

knihomoľské kaviarne

knihomoľské kaviarne

 

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *