Knihomoľské kaviarne: Drukarnia – Gdaňský špeciál I.

Prímorské mesto Gdaňsk sme prvýkrát navštívili pred dvoma rokmi, keď sme odtiaľ odlietali na Island. Viem trošku nepraktické. V každom prípade sme tu strávili iba pár hodín, ale bola to láska na prvý pohľad.

kaviarne

A tak, keď Wizz Air ohlásil minulý rok spustenie novej linky Viedeň – Gdaňsk, dovolenka to bola jasná. Výsledkom bolo 7 dní strávených v tomto rozprávkovom meste, ale o tom snáď niekedy v inom článku. Dnes som si pre vás pripravila v rámci seriálu knihomoľské kaviarne viacero špeciálov. Prvý z nich je venovaný kaviarni Drukarnia, v preklade tlačiareň.


martinus.sk

Gdaňské hipsterské kaviarne

Drukarnia by sa u nás radila do kategórie hipsterských kaviarní. Vnútri je industriálna, sedíte na pozváraných stoličkách alebo kreslách z kartónu, presne tak – kartónu! Zvonka sa nachádza na krásnom idylickom mieste, na ulici Mariacka. Mariacka je pre mňa jednou z najkrajších uličiek v historickom centre Gdaňsk. Z obidvoch strán ju lemujú úzke, vysoké domčeky a pikoškou je, že iba na tejto ulici ma každý jeden z domčekov vonkajšiu terasku.

kaviarne

V Gdaňsku sú populárne lehátka a tak dve z nich nájdete aj v Drukarni pod už spomínanou teraskou. Okrem nich si na tomto miestečku posedíte na stolčekoch s namaľovanými písmenkami alebo menami rôznych autorov.

kaviarne

Tlačiarenská tematika sa dodržiava všade od stropu až po spôsob objednania. Svoju objednávku vybavíte vždy pri bare, kde dostanete tlačiarenské písmenko. Keď čašník zakričí vaše písmenko, objednávka je pripravená na bare.

kaviarne

Káva, káva, káva a koláčik

Hneď ako vstúpite do Drukarne, zistíte, že toto je miesto, kde kávu milujú. Nápojový lístok obsahuje od klasického espressa cez americano až po V 60, chemex a cold brew. Práve cold brew s tonikom bol mojou srdcovkou, ktorú som si tu dávala vždy. Ak máte chuť aj na niečo tvrdšie, skúsiť môžete alko drinky s kávou. Ako milovník gin and tonic, môžem odporučiť Gin-espresso-tonic.

kaviarne

Koláčik a kávička sú neodmysliteľná dvojka a výborné sladké drobnosti nájdete aj tu. Ak máte chuť na niečo väčšie, vyskúšať môžete kanapki – sendviče so šunkou alebo camembertom. Šunkový je fakt bomba!

kaviarne

Záverečné hodnotenie: Drukarnia je skvelá kaviareň, na skvelom mieste so skvelou kávou. Odniesť si odtiaľ môžete aj suvenír v podobe dizajnových kávových pohľadníc, zrnkových káv alebo nástrojov na výrobu vlastnej domácej hipsterčiny.

kaviarne

kaviarne

 

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *