Knižné novinky zo Šuflíka: Apríl

Už tradičné knižné novinky nemôžu chýbať ani v tomto bláznivom mesiaci. A zopár bláznivejších minimálne detských knižiek v dnešnom zozname aj nájdete. 🙂


martinus.sk

David Almond – O chlapcovi, ktorý plával s piraňami

Stanley vyrastá s tetou Annie a strýkom Erniem. Všetko ide tak, ako má až jedného dňa Ernie príde o prácu. Rozhodne sa premeniť ich dom na vlastnú konzerváreň rýb. Všetci traja od skorého rána až do večera vyrábajú konzervy s rybami. Jedného dňa však strýko Ernie zakonzervuje Stanleyho zlaté rybičky. To už Stanley nevydrží, utečie z domu a pridá sa k lunaparku. Priznávam, že sa mi knižka zapáčila už pri pohľade na jej obal.

knižné novinky

Keith Stuart – Chlapec z kociek

Knižné novinky obsahujú aj silnejšiu tému a tou je autizmus. Alex a Jody majú autistického syna Sama. Celú starostlivosť prebrala Jody, pretože Alex si nevie k nemu nájsť cestu. Radšej ako s ním trávi svoj čas v práci. Až keď sa Jody rozhodne, aby si dali pauzu a pár mesiacov na to príde Alex o prácu, rozhodne sa svoj vzťah so synom zlepšiť. A zhodou okolností je to práve pomocou hry Minecraft.

knižné novinky

Jim Thompson – Vrah ve mně

Ďalšia z tých zložitejších kníh, v ktorej hlavná postava – šerif Lou Ford, trpí schizofréniou. Na jednej strane je to vzorný občan, ale takmer za pár minút sa dokáže premeniť na vraha. Keď zabije prostitútku Joyce a syna miestneho magnáta, začína sa psychologická hra o hľadaní vinníka.

knižné novinky

Olga Masiuk – Jak voní týden

Knižné novinky obsahujú tento mesiac hneď dve knihy pre deti. Jak voní týden je príbeh malej Konstantiny, ktorá sa rada prechádza a vychutnáva si vietor vo vlasoch, ale tento jej milovaný svet nedokáže vnímať očami. Síce si nevie predstaviť farby, ale jednotlivé dni rozpozná podľa toho, ako voňajú. Tak učí aj ostatné deti, aby všetko okolo seba vnímali všetkými zmyslami.

knižné novinky

Ray Bradbury – 451 stupňov Fahrenheita

A na záver som si na svoj čitateľský zoznam pripravila dve klasiky. Prvá z nich je 451 stupňov Fahrenheita, v ktorej požiarnik Guy Montag má dôležitú úlohu a to páliť všetky knihy spolu s domami, v ktorých ich našiel. Všetko mu dáva zmysel, až kým nezačne bližšie spoznávať svoju susedku Clarissu, ktorú fascinujú myšlienky zo zakázaných kníh.

knižné novinky

Ira Levin – Rosmerino dieťa

Knižné novinky uzatvorím druhou klasikou – Rosmerino dieťa. Keď sa Guy a Rosemary presťahujú do nového bytu, stanú sa z nich najšťastnejší ľudia na svete. Postupne sa začne rozbiehať aj Guyova herecká kariéra a Rosemary zistí, že je tehotná. Začne sa o ňu starať susedia, starší manželský pár, ale až neskoro zistí, že niečo s nimi nie je v poriadku. Patria totiž do satanistickej sekty a oznámia jej, že dieťa pri pôrode zomrelo. Cíti však, že to nie je pravda a snaží sa svoje dieťa nájsť.

knižné novinky

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *