Knižné novinky zo Šuflíka: December

December je už v plnom prúde, Vianoce sú za rohom a ja som sa konečne dostala k spísaniu tohtomesačných kníh. Možno ste si všimli, že väčšinu času mi zaberajú vianočné tipy, ktoré pre vás tento mesiac pripravujem, ale nebojte sa. Šuflíkovský výber knižných noviniek na mesiac december je konečne tu. 🙂

Chimamanda Ngozi Adichie – Všetci by sme mali byť feminist(k)ami

Z takmer všetkých strán počúvame o feminizme. Čo ale skutočne znamená byť feministkou v 21. storočí? To vám prezradí nigérijská spisovateľka Chimamanda vo svojej eseji na túto tému, v ktorej sa zameriava na podporu všetkých nás, aby sme sa nebáli byť feminist(k)ami.

knižné novinky

Kazimierz Moczarski – Rozhovory s katom

Moczarski sa po druhej svetovej vojne ocitne vo väzení, kde sa stretne s generálom SS Jürgenom Stroopom. Patril medzi obľúbencov Heinricha Himmlera a bol zodpovedný za zbúranie židovského geta vo Varšave. Táto kniha nie je iba opis udalostí, ktoré sa stali, ale zároveň ponúka aj Stroopov psychologický portrét.

knižné novinky

Samer – Denníky z Rakky

Aj vy ste si kládli otázku, prečo utekajú ľudia zo Sýrie? Všetky odpovede nájdete v tejto malej, ale o to silnejšej, knižke. Samer ponúka surový pohľad na situácie v jeho rodnej Rakke, ktorej sa zmocnil Daeš a nastolil nové pravidlá.

knižné novinky

Peter Fröberg Idling – Pol Potov úsmev

Pol Pot patril do kategórie krvilačných diktátorov spolu s Hitlerom a Stalinom. Možno ste jeho meno doteraz nepočuli, ale jedno je isté, je zodpovedný za vraždu viac ako 2 miliónov ľudí. Švédsky novinár a spisovateľ sa vydal priamo do Kambodže, aby zistil viac o Pol Potovom živote.

knižné novinky

Joanna Connors – Nájdem si ťa

Keď mala Joanna 30 rokov, znásilnil ju Dave Francis. Nájdem si ťa boli jeho posledné slová, ktoré jej povedal na parkovisku, kým ju nechal odísť. Viac ako 20 rokov žila v strachu s traumou, ktorej sa nikdy nezbavila. Až sa nakoniec rozhodla urobiť to, čím sa jej vyhrážal – našla si ho.

knižné novinky

Svetlana Alexijevič – Černobyľská modlitba

Výbuch v Černobyle sa považuje za najväčšiu jadrovú nehodu 20. storočia. Svetlana Alexijevič sa po 20. rokoch od výbuchu vracia na miesta, ktoré postihla táto tragédia a rozpráva sa s ľuďmi, ktorých ovplyvnila na celý život.

knižné novinky

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *