Knižné novinky zo Šuflíka: Február

Na február som si naložila knižné novinky v statočnom množstve. Niektoré z kníh sú už staršieho vydania, ale v mojej knižnici sa konečne objavili až teraz. Pozrite si literárne diela, ktoré tento mesiac pribudnú na poličku prečítaných kníh. Knižky sme fotili v krásnej kaviarni Eleven Books & Coffee, o ktorej si môžete prečítať v samostatnom článku.

martinus.sk

Jón Kalman Stefánsson – Veľké asi ako vesmír

Knižné novinky začnem doslova novinkou, ktorá vyšla na konci minulého roka. Islanďana Stefánssona vám nemusím nijak zvlášť predstavovať. Na Šuflíku od neho nájdete pár kníh a medzi nimi aj moju najobľúbenejšiu – Letné svetlo a potom príde noc. Kniha Veľké asi ako vesmír je pokračovaním rybárskej ságy Ryby nemajú nohy.

knižné novinky

Sarah Andersen – Veľká, šťastná huspeninka

Aj vy sa tak zabávate na krátkych komixoch od Sarah Andersen? Jej diela, ktoré boli zatiaľ dostupné iba na internete, získali aj knižnú podobu. Ja preskočím jednotku s názvom Dospelosť je mýtus a pustím sa do druhej časti Veľká, šťastná huspeninka. Veľkým plusom tejto knihy je perforovaná predná časť, kde je svetrík vyrobený zo skutočnej látky.

knižné novinky

Drew Barrymore – Divoký kvet

Herečku Drew Barrymore zbožňujem odkedy som videla film Nepobozkaná. Kniha Divoký kvet predstavuje jej zbierku príbehov zo života, ktorú chcela napísať už dlho. Sen sa stal realitou a my sa tak môžeme dočítať o jej ceste za hereckou kariérou a o všetkých veselých a bláznivých dobrodružstvách.

knižné novinky

Lauren Graham – Rychleji mluvit nedokážu

Medzi moje ďalšie srdcovky patrí mnohými milovaný, ale aj nenávidený seriál Gilmore Girls. Vždy po škole som sa tešila ako prídem domov, zapnem telku a pozriem si novú časť tohto skvelého seriálu. Preto som jednoducho neodolala a kúpila som si novú knihu od hviezdy seriálu Lauren Graham. Rovnako ako Drew sa v knihe vracia do minulosti a podelí sa s nami o zážitky z detstva, dospievania a z natáčania Dievčat z rodu Gilmorovcov.

knižné novinky

Katarína Kerekesová, Vanda Rozenbergová – Websterovci

So slovenskou tvorbou sa tento rok roztrhlo vrece a s radosťou vám predstavujem Websterovcov! Túto pavúčiu rodinku môžete sledovať aj na RTVS. Knižka predstavuje 6 príbehov tejto neobyčajnej rodinky, ktorá žije vo výťahovej strojovni a obsahuje nádherné ilustrácie.

knižné novinky

Margaret Atwood – Príbeh služobníčky

Pri tejto knihe som opäť raz videla najskôr seriál, ktorý ma zaujal, a tak som sa rozhodla prečítať si aj knižnú predlohu. Niekto tvrdí, že kniha je lepšia, iný zas, že na seriál nemá. V každom prípade som zvedavá, ako bude vyzerať dystopická budúcnosť, kde majú ženy jediné poslanie: slúžiť a rodiť deti, v knižnej podobe.

knižné novinky

Ladislav Zibura – Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

Ladislav Zibura ma dostal svojou knihou Pěšky mezi buddhisty a komunisty. Tohtomesačné knižné novinky obsahujú jeho posledné dielo, v ktorom sa vydáva po Arménsku a Gruzínsku peši a miestami využíva na prepravu aj bicykel.

knižné novinky

Jón Kalman Stefánsson – The Sorrow of Angels

Druhý Stefánsson za jeden mesiac? A prečo nie! Minulý rok som na Islande čítala jeho Ráj a peklo, ktorá opäť patrí do trilógie o osudoch ľudí v malej rybárskej osade. Bohužiaľ som zistila, že druhá časť s názvom Smutek andělů je beznádejne vypredaná a tak sa mi podarilo zohnať aspoň anglickú verziu.

knižné novinky

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *