Knižné novinky zo Šuflíka: Jún

Tiež to poznáte? Myslíte si, ako máte všetko pekne naplánované, všetko stíhate a realita je úplne inde. Tak presne to sa mi deje posledné dva mesiace a ja akosi nestíham písať knižné novinky ani výber tých najlepších diel z mojej knižnice. Ale tento mesiac vám všetko vynahradím.


martinus.sk

Ernest Hemingway – Poviedky

Klasika, ktorú som dlhé roky zanedbávala. Ak moja pamäť neklame, ešte nikdy som nečítala žiadnu knihu od Ernesta Hemingwaya. Viem, hanba mi! Ale tento mesiac to napravím jeho autorským výberom poviedok, ktoré vyšli v novom slovenskom preklade.

knižné novinky

Andy Weir – Marťan

Film bol pre mňa absolútna pecka a tak je jasné, že som musela knižné novinky obohatiť aj o knižnú verziu Marťana. Mark Watney bol jeden z prvých mužov, ktorí sa prechádzali po Marse. Jeho posádka si však myslí, že zomrel v púštnej búrke a odletí naspäť na Zem bez neho. On si teraz musí poradiť sám a dostať sa naspäť bez ich pomoci.

knižné novinky

Lars Vasa Johansson – Kúzelníkov únik z reality

Kúzelník Anton vám povie, ako ďaleko musíte ísť vo švédskom pralese, aby ste našli samého seba, ale aj ako vás piškótová roláda ochráni pred zlými bytosťami. Usmieva sa málo, cestuje a predvádza stále rovnaké triky v domove dôchodcov. Jeho svet sa však otočí hore nohami, keď zablúdi do parku Tiveden.

Guy de Maupassant – Miláčik

Knižné novinky obsahujú tento mesiac ešte jednu klasiku a je ňou Miláčik o zlatokopke v mužskom prevedení. Tento karierista využíva ženy na to, aby sa dostal do vyšších spoločenských kruhov a zbavil sa svojho biedneho života.

knižné novinky

Jón Kalman Stefánsson – Lidské srdce

A ak sledujete Šuflík aspoň trošku pravidelne, viete že Stefánsson je taká moja knižná klasika. 🙂 Tohto Islanďana ja veľmi môžem a tak si v júni prečítam jeho poslednú časť trilógie o rybároch, ktorí hľadajú zmysel svojho života, s názvom Lidské srdce.

knižné novinky

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *