Knižné novinky zo Šuflíka: Máj

Už sa nám pomaly začína druhá polovica mája, a tak verím, že mi odpustíte oneskorenie knižných noviniek na tento mesiac. Môže za to dovolenka! Prvý májový týždeň sme si užívali v poľskom Gdaňsk odkiaľ sa môžete tešiť na pár knihomoľských kaviarňových špeciálov. 🙂 Prvý s našou obľúbenou kaviarňou Drukarnia je už vonku.


martinus.sk
Nebudem však zbytočne odbočovať a rovno vám predstavím knižné novinky, ktoré pribudli do mojej knižnice v máji.

Édouard Louis – Skoncovat s Eddym B.

Za posledných pár mesiacov som sa presvedčila, že súčasná francúzska literatúra je na veľmi vysokej úrovni. Ďalším dôkazom je dielo Skoncovat s Eddym B., ktorá úprimne, ale surovo predstavuje príbeh dospievajúce homosexuála Eddyho. Asi si viete predstaviť, že jeho detstvo a tínedžerské roky neboli práve najjednoduchšie.

knižné novinky

Patrick Ness – Najdlhší deň Adama T.

Obľúbený young adult autor Patrick Ness prichádza do našich kníhkupectiev s knižnou novinkou Najdlhší deň Adama T. Adam je homosexuál, syn pastora a najlepší kamarát svojskej Angely. Okrem toho, že sa snaží byť obyčajným chalanom, skrýva množstvo tajomstiev.

knižné novinky

Karel Čapek – Bíla nemoc

Knižné novinky aj v máji obsahujú literárnu klasiku a to v podobe divadelnej hry Bíla nemoc, kde sa diktátor snaží zahájiť vojnu, ale v tom istom období začnú ľudia umierať na neznámu, nákazlivú chorobu.

knižné novinky

Henry David Thoreau – Walden alebo život v lese

Tento americký básnik strávil dva roky, dva mesiace a dva dni na samote v lese. Chatrč pri jazere, ktorá sa stala jeho útočiskom si postavil sám. Chcel si jednoducho od ľudí a civilizácie chvíľu oddýchnuť a vzniklo z toho dielo, ktoré patrí medzi najkrajšie oslavy prírody.

knižné novinky

Liane Moriarty – Manželovo tajomstvo

Knižné novinky uzatvorím starším dielom. Liane Moriarty a jej Veľké malé klamstvá ste na Šuflíku už vidieť mohli. Manželovo tajomstvo patrí medzi jej prvé diela. Hlavná hrdinka Cecilia náhodou odhalí tajomstvo jej manžela, ktoré môže prispieť k rozpadu rodiny. Rozhodne sa mlčať alebo naopak, urobí to, čo je správne?

knižné novinky

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *