Knižné novinky zo Šuflíka: Marec

Nebojte sa, na knižné novinky som nezabudla ani v marci. Neviem, či sa to zdalo iba mne, ale ten február ubehol tak rýchlo, že som nemala na nič čas. Ale posledný februárový víkend sme si užili v nádhernom kamennom domčeku v Banskej Štiavnici. Nič iné len my, úžasný výhľad na celé mesto a piecka, bez ktorej by sme zamrzli. A práve tu vznikli aj fotky do tohtomesačného výberu knižných noviniek.


martinus.sk

Shaun Tan – Erik

Erik je výmenný študent, ktorý prišiel navštíviť neznáme mesto. Rodina sa ho ujala s láskou a snažili sa mu pobyt čo najviac spríjemniť. Niekedy sa však správal čudne a keď jedného dňa len tak odišiel, našli si v komôrke prekvapenie, ktoré im tam Erik prichystal. Táto tenká knižka je spracovanie jednej z mnohých poviedok, ktoré vyšli v diele Príbehy z konca predmestia.

knižné novinky

Matilda Woods – Chlapec, vtáčik a truhlár

Ďalšia z detských kníh, ktoré nám tento mesiac skrášlia knižné novinky. Alberto žije v mestečku Allora, kde domčeky majú krásne farby a ryby lietajú priamo do kuchyne na pekáč. Mor ho pripraví o rodinu, a tak za z rezbára stane truhlár. Až keď zistí, že má doma zlodeja – malého Tita Bonita a jeho vtáčika Fiu, začne sa v jeho dome opäť ozývať smiech.

knižné novinky

Liane Moriarty – Veľké malé klamstvá

Pirriweesky polostrov je malebné miesto, kde bývajú šťastné rodiny, na čele ktorých stoja úspešní muži a krásne mamičky. Slobodná matka Jane tu hľadá útočisko so svojím synom Ziggym. Okrem priateľstiev však nový domov prináša množstvo klamstiev a nepríjemných situácií, s ktorými sa musia tri kamarátky Medaline, Jane a Celeste vyrovnávať.

knižné novinky

Leslye Walton – Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender

Magický realizmus nie je na Šuflíku žiadnou novinkou. Zastúpenie tu majú autori Pasi Ilmari JääskeläinenMariana Enríquez. Laslye Walton sa pridáva do klubu s knihou, v ktorej hlavná hrdinka Ava je takmer normálna. Narodila sa totiž s krídlami. Keď má Ava 16 rokov snaží sa pochopiť, prečo sa to stalo práve jej a zúfalo túži zapadnúť medzi svojich rovesníkov. Vydáva sa na cesty a netuší, aké následky bude jej rozhodnutie mať.

knižné novinky

Bianca Bellová – Jezero

Knižné novinky ukončím dielom od našich českých susedov. Jezero rozpráva príbeh o rybárskej dedinke, kde muži holdujú vodke a ženám zostávajú iba starosti. Chlapec Nami však nemá ani to. O prvú lásku ho pripraví vojna a nič iné už nemá zmysel.

knižné novinky

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *