Knižné novinky zo Šuflíka: September

Každý mesiac zavítajú do šuflíkovskej knižnice ďalšie a ďalšie knižné novinky. Dnes vám predstavím knihy, ktoré som si dala do svojho septembrového plánu. Poviem vám, že to nebude ľahké.

martinus.sk

Max Porter – Smútok je tvor s krídlami

Dvoch chlapcov a ich otca zasiahne smutná správa: ich mama zomrela. Čo bude nasledovať ďalej? Návštevy príbuzných, rodiny a kamarátov? Okrem nich sa jedného dňa vo dverách zjaví tvor s čiernym perím a krídlami – vrana, ktorá prišla, aby naplnila svoju misiu. Chce im pomôcť prekonať smútok a opäť nájsť zmysel života.

knižné novinky max porter

Elena Ferrante – Príbeh stratenej dcéry

Záverečný štvrtý diel zo série Neapolská ságy rozpráva príbeh Lily a Eleny, už ako dospelých žien s vlastnými rodinami. Okrem rodičovských povinností ich trápia staré aj nové lásky, pracovná kariéra, ale aj samotné priateľstvo týchto dvoch žien. Je ich puto úprimné alebo dopredu nalinajkované a odvíja sa presne tak, ako to chce Lila? Všetky tohtomesačné knižné novinky sa dajú zaradiť medzi kvalitnú literatúru. Ale Elena Ferrante sa od prvej časti Geniálna priateľka stala mojou srdcovou záležitosťou.

knižné novinky elena ferrante

Gail Honeyman – V podstate som celkom v poriadku

Eleanor Olifant je obyčajné dievča. Teda, možno trošku čudáčka. Nestará sa o svoj vzhľad, nestýka sa s ostatnými ľuďmi, v robote si z nej robia srandu a jediný s kým udržiava kontakt je jej matka, s ktorou každý týždeň telefonuje 15 minút. Keď jedného dňa zbadá vystupovať hipsterského speváka, okamžite sa do neho zamiluje. A jej život naberie úplne iný smer.

knižné novinky gail

Fredrik Backman – Muž menom Ove

Ove stelesňuje typ pána, ktorého máme v susedstve asi každý z nás. Starší pán je typický zatrpknutý frfľoš. Po smrti jeho ženy sa vytratil zmysel života. Prestal sa starať o veci, ktoré ho predtým bavili, ale získal aj niečo nové. Stal sa strážcom zákona. A práve pozorovanie okolia zmení život jemu a aj ľuďom, s ktorými sa stretne.

knižné novinky frederik beckman

William Dalrymple – Deväť životov

Knižné novinky na september uzatvára už takmer tradične kniha z vydavateľstva Absynt. Ako si predstavujete súčasnú Indiu? Chudoba, smeti na cestách a pestré farby? Možno vás prekvapí, že súčasťou tejto krajiny sú posvätné prostitútky, mníšky, ktoré sa dobrovoľne vyhladujú na smrť alebo kŕmiči lebiek. William Dalrymple sa jedného dňa zbaví svojho majetku a odíde to Indie, kde od roku 1989 žije natrvalo a spoznáva históriu tejto čarovnej krajiny.

knižné novinky absynt

 

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *