Môj knižný rok 2017 v skratke

Sociálnu sieť pre knihomoľov Goodreads som si zamilovala na prvý klik. Je to perfektným miestom na hľadanie knižnej inšpirácie, na získanie odporúčaní od používateľov, ale hlavne na nakopnutie vašej lásky ku knihám.

Ako sa to celé začalo

Keď som bola ešte na strednej škole, knihy som čítala rada. Dokonca v poslednom ročníku som sa zamerala na veľkých klasikov americkej a anglickej literatúry. Ako to už býva, s príchodom vysokej školy som to čítanie trošku dosť zanedbávala.

knihy

Keď sme si však v bývalej práci mali vymyslieť projekt, ktorý by mohol obohatiť firmu a mojich kolegov, všetko sa zmenilo. V tom období som už začala čítať trošku viac. Zistila som však, že som za predchádzajúci rok prečítala iba 5 kníh, čo je fakt smutné. A tak voľba bola jasná:

Cieľ: Donútiť sa viac čítať.

Ako: Každý mesiac budem kolegom posielať newsletter, v ktorom im ponúknem knižné tipy zostavené z kníh, ktoré som za toto obdobie prečítala.

A tak vznikol Šláger, newsletter, ktorý pripravujem a rozposielam každý mesiac do dnes. Po roku však k nemu pribudol aj Šuflíkový blog. Prvý rok som si dala za cieľ prečítať 36 kníh. Nakoniec som ich mala 40.

knihy

Goodreads je super práve v tom, že na začiatku roka si určíte svoj cieľ v počte kníh, ktoré chcete prečítať. Pravidelne tak vidíte, kam sa postupne posúvate a koľko kníh vám ešte chýba. Môžete sa porovnávať so svojimi priateľmi, ale aj celým svetom. Pre mňa to predstavuje neskutočnú motiváciu do čítania.

V roku 2017 svietilo v mojej Reading Challenge 40 kníh. A na konci? 58!

Aký bol môj rok 2017

Keď si na Goodreads poctivo značíte prečítané knihy, ponúkne vám na konci roka malý sumár vášho knihomoľského sveta. Môj vyzerá nejak takto:

  • Celkovo som prečítala 15 731 strán a 58 kníh
  • Najkratšia kniha mala 50 strán a bola to Studňa, čo stíši smäd od Edgar Allan Poe.
  • Najdlhšia mala 576 strán a bolo to skvelé dielo Klub nenapraviteľných optimistov od Jean-Michel Guenassia.
  • Najpopulárnejšou knihou na Goodreads, ktorú som za rok prečítala, je Nezabíjajte vtáčika od Harper Lee.
  • Najmenej populárnou knihou je už spomínaná zbierka básni Studňa, čo stíši smäd, a to je škoda!
  • Moje priemerné hodnotenie kníh bolo 4,3 hviezdičky.
  • Kniha z najvyšším hodnotením na Goodreads, ktorá svieti v mojej Reading Challenge, je Všetci by sme mali byť feminist(k)ami od Chimamanda Ngozi Adichie.

A ako vyzeral váš knižný rok 2017? 🙂

martinus.sk

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *