Najlepšie knihy: výber zo Šuflíka II.

Najlepšie knihy sa určujú ťažko. A preto som sa rozhodla pravidelne prinášať knihy, ktoré ma chytili za srdce a páčili sa mi najviac. Prvý výber je už úspešne vonku. Dnes vám predstavím ďalšie diela s nálekou najlepšie knihy.

martinus.sk

Karl Ove Knausgard – Môj boj

Nór Karl Ove vyvolal rozruch v literárnych kruhoch so svojim až 6-zväzkovým literárnym dielom s názvom Môj boj. Tušíte správne, rozruch nastal hlavne kvôli zvolenému názvu. V knihách otvorene rozpráva o svojom živote, svojich chybám, vzťahoch, manželkách a rodine. Knihy sú akousi spoveďou jeho života. Sú to presne také tie diela o ničom a práve o všetkom.

najlepšie knihy moj boj

Stephen Chbosky – Perks of Being a Wallflower

Ak nepoznáte knihu Charlieho malé tajomstvá, určite ste aspoň videli jej filmovú podobu. Príbeh je o Charliem, outsiderskom chlapcovi, ktorého si pod ochranné krídla vezme súrodenecká dvojica. Prežíva s nimi lásku, ale aj najkrajšie chvíle svojho života. Musím povedať, že filmové spracovanie mám veľmi rada. Ale odporúčam aj knihu. Je napísana z pohľadu Charlieho, ktorý píše listy svojmu jedinému kamarátovi, ktorý nedávno zomrel.

najlepšie knihy charlie

Jean-Michel Guenassia – Valčík stromov a oblohy

Príbeh o Vincentovi van Goghovi sa na dlhé mesiace stal mojím najobľúbenejším a preto nesmie v rubrike najlepšie knihy chýbať. Príbeh o tom, ako Vincet zbesilo maľoval svet okolo seba, ako sa mu podarilo vidieť detaily, ktoré iným unikali. Celý jeho príbeh je vyrozprávaný z pohľadu Marguerite. Mladej dievčiny s veľkými ideálmi, ktorá sa do maliara zaľúbi. A práve on sa rozhodne vyrozprávať pravdu o jeho smrti.

najlepšie knihy valčík

Lesní lišky a další znepokojivé příběhy

Zbierka príbehov Lesní lišky zastupuje magický realizmus vo Fínsku. Všetky príbehy v tejto knižke sú čarovné, zaujímavé a často mytologické. Niektoré príbehy predstavujú jednu veľkú metaforu. Iné sú tak priamočiare a opisujú smerovanie nášho života až z nich budete mať zimomriavky.

najlepšie knihy lesní lišky

Jon Krakauer – Into The Wild

Toto je jedna z tých kníh, ku ktorým som sa dostala vďaka filmu. Celkovo mám tematiku úteku do prírody veľmi rada a Into The Wild, aj napriek tomu, že nekončí šťastne, patrí už dlho medzi moje obľúbené filmy. Knihu v slovenskom jazyku zoženiete ťažko – aspoň vtedy, keď som sa o to pokúšala ja. Je písaná z pohľadu reportéra, ktorý sa snažil o Alexandrovi Supertramp zistiť, čo ho viedlo k tomu, že opustil rodinu a nikdy sa im už neozval, prečo odišiel práve na Aliašku a čo sa s ním vlastne stalo.

najlepšie knihy into the wild

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *