Najlepšie knihy: výber zo Šuflíka III.

Najlepšie knihy pokračujú už tretím dielom. V minulom diele som vám predstavila romantické, ale aj dobrodružné príbehy. Dnes sa môžete tešiť na bibliu všetkých feministiek, bestseller pre mládež a povinné čítanie pre kuchtíkov. Najlepšie knihy sú dnes iba tri, ale verím, že vás niektorá z nich zaujme.

martinus.sk

Patrick Ness – Sedem minút po polnoci

13 ročný Conor sa každú noc zobudí presne Sedem minút po polnoci. Za oknom ho už čaká príšera. Zabudnite však na klasické poskrúcané monštrá. Každú noc za ním prichádza tis, ktorý mu rozpráva rôzne príbehy a chce, aby mu jeden porozprával aj sám Conor. Ten sa však nebojí starého tisu, ale niečoho ešte horšieho. Sedem minút po polnoci nepochybne patrí medzi najlepšie knihy aj svojím grafickým spracovaním. Kniha je plná nádherných čiernobielych ilustrácií.

najlepsie knihy tretia cast

Julia Child – Můj život ve Francii

Julia Child sa stala priekopníčkou francúzskej kuchyne pre americké ženy bez služobníctva. Pred ňou vládli v Amerike polotovary, po nej už každá americká žena dokázala uvariť boeuf bourguignonMůj život ve Francii opisuje, ako sa dostala s mužom do Paríža, ako hľadala svoju cestu k jedlu, ale hlavne, ako sa stala známou a uznávanou kuchárkou takmer po celom svete.

najlepsie knihy julia child

Chris Kraus – I love Dick

Nebojte sa, nejde o žiadnu knihu pre dospelých. Najlepšie knihy uzatvára biblia všetkých feministiek. 🙂 Dick je muž, ktorý spolupracuje s Chrisovým manželom, a práve ten ich spolu zoznámi. Od tohto stretnutia Chris nemyslí na nič iné, len ako sa dostať ku Chrisovi. Samozrejme, využíva na to svojho manžela. I love Dick je rozdelná na dve časti. Prvá opisuje príbeh milostného trojuholníka a druhá časť je venovaná feministickým úvahám.

najlepsie knihy chris kraus

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *