Najlepšie knihy: Výber zo Šuflíka IX.

Najlepšie knihy sú aj tento mesiac trochu špeciálne. Aby som vám neukazovala stále tie isté diela dookola, rozhodla som sa predstaviť vám komiksy, ktoré nájdete u nás na poličke. Samozrejme, iba preto, že sú súčasťou našej knižnice nie sú hneď aj najlepšie, preto vyberiem tie, ktoré majú šancu vás svojím príbehom zaujať.


martinus.sk

Alex Paknadel – Arcadia

Najlepšie knihy začnem komiksom, ktorý ste mohli vidieť aj na Šuflíku. Po tom, čo sa rozšíri smrteľný vírus a počet obyvateľov našej planéty nezadržateľne klesá, vláda sa rozhodne spustiť projekt Arcadia. Ten predstavuje akési virtuálne mestá, kde sa pred smrťou nahrajú všetky vaše myšlienky a žijete tu so svojou rodinou skoro tak isto ako v reálnom svete. Keď sa však začne využívať na prevádzkovanie týchto virtuálnych miest až priveľa energie, začnú sa hľadať úsporné riešenia.

najlepšie knihy

Robert Kirkman – séria Živí mŕtví

Walking Dead preslávil hlavne veľmi vydarený seriál, ale nie všetci vedia, že vychádza z komiksovej predlohy. Nájdeme medzi nimi drobné nezrovnalosti, ako sú iné postavy a odlišný vývoj deja. Príbeh o svete, v ktorom sa z ľudí stávajú zombíci je však v komiksovej podobe úplne skvelý! Nebojte, vypadnuté črevá a mozgy nájdete aj tu.

najlepšie knihy

The Little Black Fish

Komiks je ilustrované prevedenie klasickej perzskej rozprávky od Samad Behrangi, v ktorej sa hlavná postava – malá rybka, rozhodne vzoprieť autorite a vydať sa objavovať ďaleký svet. Nechá tak za sebou všetky istoty a vystaví sa rôznym nebezpečným situáciám.

najlepšie knihy

Neil Gaiman – séria Sandman

Najlepšie knihy uzatvorím touto komiksovou fajnotkou, ktorá poteší všetkých fanúšikov autora Neila Gaimana. Sandman alebo Morfeus, Sen má mnoho rôznych mien. Patrí do rodiny tzv. Večných, ktorá je s nami už od samého začiatku sveta. Dokonca existovali medzi nami skôr ako samotní Bohovia. V komiksoch sa striedajú rôzne postavy z tejto rodiny, ktoré navštevujú ľudí v súčasnosti, ale pozrú sa aj do minulosti. Každý komiks je preto unikátny a neviete, čo od neho môžete čakať.

najlepšie knihy

 

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *