Najlepšie knihy: Výber zo Šuflíka VII.

Najlepšie knihy sú tento mesiac opäť raz o niečo iné. Trošku som kutrala v mojej knižnici a vybrala som pre vás kuchárske knihy, podľa ktorých rada varím a sem tam si ich prelistujem len tak pre radosť.

najlepšie knihy

Jamie Olivier – Moje velká Británie

Kniha s podtitulom 130 dôvodov, prečo milovať naše jedlo v sebe ukrýva presne taký istý počet receptov. Nájdete tu klasické variácie britských jedál ako yorkshirský puding v modernom prevedení. Jamie nezabudol ani na rôzne štvrte, ktoré sa v Británii nachádzajú a tak v knihe nájdete napríklad aj indické jedlá. Je jedno, či milujete mäso, sladké alebo zeleninu. Každý si tu nájde to svoje. Veľké plus tejto knihy sú krásne fotky a pár slov ku každej časti.

najlepšie knihy

Apetit – Brambory, Polévky

Časopis Apetit som si zamilovala na prvé prečítanie a patrím medzi verných odberateľov. Preto ma neskutočne potešilo, keď pred pár rokmi začali vydávať aj knižky! Prvá, ktorú som si kúpila boli Brambory, kde nájdete neskutočne množstvo receptov, v ktorých hrá táto surovina hlavnú úlohu. Ich edícia sa už medzičasom rozšírila a nájdete v nej všetko od Rýchlych večerí, cez Koláče a torty až po Francúzske recepty. Všetky knihy z tejto edície určite patria medzi tie najlepšie knihy.

najlepšie knihy

Julia Child, Louisette Bertholl, Simone Beck – Umění francouzské kuchyně

Tohtomesačné najlepšie knihy ukončím pre mňa touto topkou! Odkedy som videla film Julie & Julia, ktorý vrelo odporúčam, som sa ešte viac zamilovala do francúzskej kuchyne. Julia Childová je známa to žena, ktorá priblížila tajomstvá francúzskych jedál aj obyčajným americkým ženám bez služobníctva. Pred ňou sa varilo v Amerike výhradne z polotovarov, po nej začalo byť maslo nedostatkovým tovarom.

Táto hrubá kniha obsahuje obrovské množstvo receptov, návodov a hlavne postupov, ktoré by ste mali prísne dodržiavať. Medzi moje najobľúbenejšie a najchutnejšie recepty patrí boeuf bourguignon. Áno, to je to hovädzie po burgundsky, ktoré sa robí aj v školských jedálňach, ale naberá úplne iný rozmer.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *