Najlepšie knihy: Výber zo Šuflíka VIII.

Už sme mali najlepšie knihy pre mužov, dobrodruhov, top tituly od vydavateľstva Absynt a naposledy sme sa pozreli na diela, ktoré potešia všetkých kuchtíkov. Rozmýšľala som, aký špeciál by som pre vás mohla pripraviť tento mesiac. Prechádzala som pohľadom po našej mini a hlavne rozhádzanej knižnici a vtedy mi to došlo! Dlho sme nemali severský špeciál.


martinus.sk

Sjón – Máni Steinn (Chlapec, ktorý nebol)

Najlepšie knihy odštartujem jedným z najpopulárnejších novodobých Severanov. Tento Islanďan spolupracuje aj so speváčkou Björk a podieľa sa na formovaní kultúrnej scény v Reykjavíku. Hrdinom jeho knihy je Máni Steinn. Obyčajný chlapec, ktorý si zarába obšťastňovaním mužov. Žije so svojou babkou na povale jedného domu v Reykjavíku v čase, keď vybuchne sopka, v meste vypukne španielska chrípka a vyhlási sa nezávislosť od Dánska. Všetky tieto situácie sa odrážajú v jeho neobyčajnom živote.

najlepšie knihy

Erlend Loe – Doppler

Doppler ide jedného dňa na bicykli po lese, keď sa stane nehoda! Zostane ležať na zemi, hľadí do neba na vrcholky stromov a vtedy mu to docvakne. On musí žiť v prírode, mimo civilizácie! A tak sa zbalí a odíde od svojej ženy a dvoch detí. Postaví si stan v lese, adoptuje si losie mláďa a snaží sa žiť bez výdobytkov modernej doby. Super vtipná a poučná trilógia.

najlepšie knihy

Jón Kalman Stefánsson – Veľké asi ako vesmír

Určite viete, že Stefánsson je moja srdcovka. Každému, kto je ochotný ma počúvať, odporúčam jeho knihu Letné svetlo a potom príde noc. Najnovšie ma chytilo jeho druhé pokračovanie rodovej ságy s názvom Veľké asi ako vesmír, v ktorom opisuje rôzne pravdivé podoby lásky. A takéto zaláskované dielo nemôže medzi najlepšími knihami chýbať.

veľké asi ako vesmír

Karl Ove Knausgard – Môj boj

Z tejto autobiografickej série vyšli u nás už tri diely. V máji sa dočkáme štvrtého pokračovania. Knausgard v knihách nerozpráva o svojom živote chronologicky. V prvom diele sa vyrovnával so smrťou otca, v druhom sa venoval svojmu ľúbostnému životu a v tretej sa vracia do detských časov. Najlepšie knihy tentokrát právom ukončíme touto severskou sériou, ktorá sa číta skoro sama.

najlepšie knihy

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *