Najlepšie knihy: Výber zo Šuflíka X.

Leto sa už pomaly, ale isto blíži, a preto som sa rozhodla spraviť seriál najlepšie knihy zase raz trošku špeciálny. Tentokrát som vybrala knihy, ktoré aspoň vo mne privolali túžbu po cestovaní a navštívení miest, o ktorých som čítala.

najlepšie knihy

Lajla Rolstad – Vlčí ostrov

Lajla si zbalila svojich pár vecí a rozhodla sa vymeniť rodné Nórsko za Kanadu, kde sa šesť mesiacov starala o lesné chatky. Tento únik do prírody sa po čase rozhodla zopakovať, ale ešte predtým naštartovala auto a precestovala Ameriku. Keď budete čítať o pokojnom lese a živote na chatke, budete si chcieť podobný oddych od reality vyskúšať aj vy.

najlepšie knihy

Ladislav Zibura – Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

Stavím sa, že Arménsko a Gruzínsko možno nepovažujete za destinácie, kde by ste sa išli dobrovoľne pozrieť. A nie ešte pešo, respektíve na bicykli, ako to urobil Ladislav. Ten vám predstaví obe tieto krajiny a národy s jeho typickým humorom, ktorý nemusí byť vhodný pre každého. Ale taký spánok s výhľadom na hviezdy a chrám vytesaný do skoly, mu závidíme všetci.

najlepšie knihy

Louis de Bernières – Mandolína kapitána Corelliho

Ja viem, nejde úplne o cestopis ako v predchádzajúcich prípadoch. Ale táto vojnová, romantická a miestami vtipná kniha sa odohráva na gréckom ostrove Kefalónia a po opisoch všetkých možných voňajúcich byliniek a čerstvých olív, by som sa tam vybrala hneď zajtra.

najlepšie knihy

Elena Ferrante – Neapolská sága

Sága, ktorú tu omieľam neustále dookola a ak sa ma niekto spýta, akú knihu by som mu odporučila, na 99 % si môžete byť istý, že to bude práve Ferrante. Drsný Neapol, ale hlavne dovolenkový ostrov Ischia sú miesta, kde by som chcela tráviť leto.

Julia Child – Můj život ve Francii

Julia Childová je priekopníčka americkej kuchyne. Pred ňou varili dámy z polotovarov, po nej nastal boom v používaní množstva masla, ale hlavne čerstvých potravín. Vo svojej knihe opisuje svoju lásku k jedlu, ale aj život vo Francúzsku, ktorý si naplno užívala s milovaným Paulom.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *