Vianočné tipy: knihy pre dobrodruhov

Knihy pre dobrodruhov sú plné zaujímavých a niekedy aj adrenalínových príbehov. Vybrala som pre vás také diela, ktoré potešia mužov aj ženy. Viete, aby ste mali menej problémov s výberom.


martinus.sk

Isabelle Autissier – Náhle, sami

Náhle, sami je taká istotka, ktorá zaujme mužov aj ženy. Lousie a Ludovic sa vydajú na svoju životnú plavbu. Navštívia rôzne krajiny a najkrajšie miesta na Zemi. Medzi inými zakotvia aj na opustenom ostrove, ktorý patrí medzi chránené územia. Preto logicky nikomu nepovedia, kde majú namierené. Keď ich však zastihne búrka a ich plachetnica zmizne, svoje rozhodnutie oľutujú. Začína boj o život, ale aj návrat do civilizovaného sveta.

knihy pre dobrodruhov

Jon Krakauer – Into the Wild (Útěk do divočiny)

Túto knihu som zháňala ťažko, ale o to šťastnejšia som bola, že som ju našla. 🙂 V angličtine ju nájdete v takmer všetkých väčších kníhkupectvách, český preklad je na tom už horšie. Táto kniha je však biblia všetkých dobrodruhov, preto stojí za tú námahu. Príbeh chalana, ktorý si zmenil meno na Alexander Supertramp, je vyrozprávaný ako jedna dlhá reportáž. Autor pátra po tom, čo viedlo Alexandra, aby bez slova opustil svoju rodinu a vydal sa takmer nepripravený na Aljašku.

knihy pre dobrodruhov

Cheryl Strayed – Wild (Divočina)

Medzi knihy pre dobrodruhov právom patrí toto autobiografické dielo, v ktorom Cheryl hľadá podstatu samej seba. Cheryl sa po smrti svojej matky nevie plnohodnotne zaradiť do života. Droguje, sexuje a nevie sa pohnúť z miesta. Raz sa rozhodne, že prekoná časť PCT (Pacific crest trail). Nikdy pred tým nepatrila medzi pravých turistov, ale napriek tomu sa jej podarí svoj cieľ naplniť. Kniha, ktorá inšpirovala, hlavne ženy, na prekonanie tohto turistického chodníka a na zhodenie topánky do rokliny.

knihy pre dobrodruhov

Lajla Rolstad – Vlčí ostrov

Ďalšie autobiografické dielo tentokrát od nórskej autorky, ktorá trpí depresiami. Pomoc hľadá v prírode a v samote. Na pol roka odíde na takmer opustený kanadský ostrov, kde robí správkyňu. Po návrate do Nórska sa snaží preraziť ako spisovateľka a to ju nakoniec nenápadne prinúti odísť opäť na cesty. A tak v druhej časti knihy opisuje svoje putovanie po Kanade a Amerike.

knihy pre dobrodruhov

Ladislav Zibura – Pěšky mezi buddhisty a komunisty

Na záver vianočných tipov pre dobrodruhov prichádza sladká bodka. Alebo skôr humoristická bodka. Ladislav Zibura je český copywriter a komik, čo pocítite pri čítaní jeho knihy. Vtipne opisuje putovanie po Nepále a Číne, predstavuje ľudí, s ktorými sa stretol a aj všetky zvláštnosti, ktoré sa mu stali. Navyše je táto kniha krásne ilustrovaná!

knihy pre dobrodruhov

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *