Vianočné tipy: knihy pre mužov

Medzi vianočné tipy na knihy pre mužov neodmysliteľne patria knihy. Zaujímavý dej, žiadna romantika a drsnejšie situácie. Aj takéto príbehy dokážu zaujať naše silnejšie polovičky. V rámci vianočného špeciálu som vybrala zopár knižiek, v ktorom nájdete inšpiráciu na darček pre partnera, otca, brata alebo kamaráta.


martinus.sk
knihy pre mužov

Sjón – Múza z lodi Argó

Islandský spisovateľ prerozprával zo svojho pohľadu báje o Iásonovi a Kaineovi. Valdimar Haraldsson sa dostane na loď, kde pôsobí aj kormidelník Kaine. Ten každý večer rozpráva rôzne príbehy, ktoré mu šepká do ucha drievko – úlomok z bájnej lode Argó.

knihy pre mužov

Haruki Murakami – Na jih od hranic, na západ od slunce

Hlavný hrdina Hadžime si hľadá svoje miesto na tomto svete. Otvorí si jazzový bar a stane sa bohatým a úspešným manželom a otcom. Stereotyp naruší až bývala spolužiačka a kamarátka Šimamoto, ktorá rozprúdi milostný trojuholník.

knihy pre mužov

Karl Ove Knausgard – Môj boj

Autobiografická séria tohto Nóra má dokopy až 6 dielov. U nás už vyšli prvé tri z nich. Postupne v nich opisuje svoje detstvo, zmierenie s otcovou smrťou, nevynechal ani svoj milostný život a spisovateľskú dráhu. Veľmi pútavé a zaujímavé čítanie zo života.

knihy pre mužov

Jean-Michel Guenassia – Klub nenapraviteľných optimistov

Keď sa v stretnú v Paríži emigranti z rôznych vojnových krajín, znamená to je jedno: kopec smutných príbehovľudských osudov. Presne o tom je Klub nenapraviteľných optimistov vyrozprávaný z pohľadu chlapca, ktorý sa dostane do tejto spoločnosti. Toto dielo bez pochýb patrí do kategórie knihy pre mužov.

knihy pre mužov

Blake Crouch – Mestečko Pines

Zháňate darček pre fanúšika seriálu Twin Peaks? Blake Crouch nebol spokojný s tým, ako tento seriál skončil a tak si vymyslel vlastný záver, teda rovno celú knihu. Do tajomného mestečka prichádza tajný agent Ethan Burke, ktorému na celom mieste od začiatku niečo nesedí. Ľudia sa správajú čudne a aj s pomocou niektorých obyvateľov odhaľuje záhady tohto malebného mesta.

knihy pre mužov

Kingsley Amis – Manuál každodenního pijáka

Kingsley Amis doslova miloval alkohol a pre všetkých ľudí ako on, napísal tento manuál. Obsahuje základy pijanskej etikety, recepty na zaujímavé drinky, ale aj rady, ako zvládnuť opicu. Malý kvíz preverí vedomosti o alkohole každého muža.

knihy pre mužov

Hamid Ismailov – Mŕtve jazero

Malý Jeržan je ako každý iný chlapec v jeho veku. Rád chodí von, pomáha rodičom a páčia sa mu dievčatá, konkrétne susedova dcéra, na ktorú chce spraviť dojem. A tak skočí do zakázaného rádioaktívneho jazera, ktoré zapríčiní, že sa z neho nikdy nestane dospelý chlap.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *