Vianočné tipy: pre milovníkov reportážnych kníh

Reportážne knihy zažívajú vďaka vydavateľstvu Absynt úspech aj na Slovensku a v Českej republike. Ich kolekcia obsahuje množstvo zaujímavých titulov, ktoré pravdivo a bez prikrášľovania rozprávajú o drsnej realite toho dnešného, ale aj minulého sveta. Prečítajte si tipov na pár kníh, ktoré potešia pod stromčekom vašich blízkych.

reportážne knihy

Chimamanda Ngozi Adichie – Všetci by sme mali byť feminist(k)ami

Táto útla knižka predstavuje esej nigérijskej spisovateľky, ktorá rozpráva o téme, o ktorej všetci počúvame, všetci jej rozumieme, ale nie vždy ju chápeme rovnako. Preto je tu toto dielo, ktoré ponúka definíciu feminizmu pre 21. storočie. Rozpráva o tom, čo obnáša byť ženou a podporuje nás v tom, aby sme sa nebáli byť feministkami.

reportážne knihy

Kazimierz Moczarski – Rozhovory s katom

Kazimierz Moczarski sa po druhej svetovej vojne dostáva do mokotówského väzenia, kde sa ocitá v cele s Jürgenom Stroopom – generálom SS, ktorý bol zodpovedný za likvidáciu varšavského geta. V knihe Rozhovory s katom ponúka pohľad na Stroopovo správanie, ideológiu a hlavne na vnímanie jeho strašných činov.

reportážne knihy

Samer – Denníky z Rakky

Život v Islamskom štáte je peklo plné zákazov a nezmyselných trestov. Ako Daeš získal nadvládu v Rakke, sýrskom meste, akým spôsobom si vynucujú poslušnosť a ako sa z minúty na minútu môže zmeniť váš život, opisuje Samer vo svojich denníkoch.

reportážne knihy

Peter Fröberg Idling – Pol Potov úsmev

Pol Pot patrí medzi najkrvilačnejších diktátorov 20. storočia. Jeho meno možno nie je také známe v porovnaní so Stalinom a Hitlerom, ale počas svojej vlády zavraždil viac ako 2 milióny ľudí. Švédsky novinár a spisovateľ Idling hľadá priamo v Kambodži odpovede na to, kto a čo sa ukrýva za týmto usmievajúcim sa Kambodžanom.

reportážne knihy

Joanna Connors – Nájdem si ťa

Nájdem si ťa – to sú slová, ktoré povedal Dave Francis Joanne, keď ju znásilnil a nechal ju odísť preč. Urobila pravý opak, ona si našla jeho. Po viac ako 20 rokoch od traumy, ktorú jej Francis spôsobil, sa vydáva po jeho stopách a snaží sa zistiť, prečo ju znásilnil práve ON.

reportážne knihy

Iboja Wandall-Holm – Moruša

Reportážne knihy uzatváram pre mňa úplnou topkou z edície 100% od Absyntu. Práve Moruša bola prvou knihou z tejto série, kde sa reportážne knihy prelínajú s beletriou. Iboja opisuje svoje detstvo na Slovensku, svoje ideály a túžby. S príchodom druhej svetovej vojny sa však všetko zmení a začína sa pre ňu boj o život. Koncentračnému táboru sa však nevyhne. Silný a pútavý príbeh.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *