Adrián Macho: Gerda, príbeh veľryby

Gerda je malá veľryba, ktorá si žila spokojný život. Mala brata Larsa, tatina a milovanú mamku, ktorá jej spievala pesničky o tom, ako sa vždy za každých okolností stretnú a plávajú v mori jeden pre druhého.

Gerda

Jedného dňa sa však Gerda zobudí a zistí, že je úplne sama. Jej rodina sa vytratila a ona nevie, kde je. Vyberie sa smerom, kde si myslí, že by ich mohla nájsť, ale natrafí iba na kosatky, ktorým sa zdá byť jej príbeh povedomí. Poradia jej, aby sa vybrala do severných vôd, kde môže nájsť odpovede u narvala. Múdreho tvora, ktorého rady a skúsenosti si váži celý oceán.

Gerda

Kým sa však Gerda k nemu dostane, stretne sa s nepriateľskými tvormi, ktoré jej odmietnu poradiť, ale našťastie natrafí aj na zvieratká, ktoré jej aspoň trošku spríjemnia dlhé putovanie. Nakoniec sa dostane k narvalovi, ktorý Gerde poradí navštíviť Rajskú zátoku veľrýb. Či tu nájde svoju milovanú rodinu a podarí sa jej opäť vidieť svojich rodičov a brata, už musíte zistiť sami.

Gerda

Gerda je v prvom rade nádherná knižka plná nádherných, prenádherných obrázkov. Pár mesiacov dozadu som Gerdu videla v podobe vankúšika a deky na Sashe.sk. Keď som zistila, že vydavateľstvo Albatros vydalo príbeh udatnej veľryby v knižnej podobe, neodolala som a kúpila som ho mojej malej neterke Zuzke, ktorá s ňou aj hrdo zapózovala. 🙂 Príbeh je veľmi jednoduchý, ale o to pochopiteľnejší aj pre menšie deti. Osobne by som sa neurazila, keby mala kniha viac strán.

Gerda

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *