Alex Paknadel: Arcadia

Komiks mého mládí? Jednoznačne Káčer Donald. A keď tam bol darček o to väčšia bola moja radosť. Niekomu láska ku komiksom vydrží na celý život. Niekedy na ne trochu pozabudneme, ale časom sa k nim opäť vrátime.

Počas nášho výletu v Bruggách (toto nádherné mesto si zaslúži vlastný článok) sme navštívili slávny komixový obchod De striep a odniesli sme si odtiaľ suveníry. Ten môj je Arcadia od Alex Paknadel.

Keď sa v Amerike rozšíri vírus, ktorý zabije niekoľko miliárd obyvateľov, vláda sa rozhodne konať. Spustia projekt Arcadia – virtuálne mestá. Predtým ako človek zomrie, nahrajú sa jeho myšlienky do programu. Takto plnohodnotne žije na svojom novom virtuálnom mieste. Má tam svoj domov, prácu, rodinu, kamarátov. Získa aj pár vecí navyše – môže lietať a nikdy nezomrie.

arcadia ilustracie

Ak ste čítali Lesní lišky a další znepokojivé příběhy tento námet určite poznáte. V knihe je poviedka (jedna z mojich najobľúbenejších), ktorá sa komiksu do značnej miery približuje.

Ani v týchto virtuálnych miestach to nie je také ideálne ako sa môže zdať. Sú tu chudobnejší, bohatší a vedúci jednotlivých Arcadií, ktorí pozerajú iba na seba. Každé virtuálne miesto má svoje Meat na Zemi. Tu sa nachádzajú generátory, transformátory a riadi sa odtiaľ celé virtuálne prostredie.

Keď obyvatelia jedného virtuálneho mestečka začnú využívať až priveľa energie, generátory nestíhajú a transformátory začnú vybuchovať. Vypracuje sa program Nocturne, ktorý má ľudí na noc iba vypnúť a ráno budú opäť pokračovať vo svojom bežnom živote. Kompetentným Arcadie sa to však nepozdáva a preto sa začne boj.

arcadia

Niektorí prirovnávajú komiks k Matrixu. Ja som bola prvých pár strán zmätená o čo vlastne ide, kto sú tí ľudia a prečo vyzerajú ako diamanty. Ale časom sa príbeh dovysvetlí a rozvíja sa ďalej. Ak by ste si nechceli kúpiť komiks kvôli príbehu, potom vás presvedčia farebné ilustrácie. Ich autorom je Eric Scott Pfeiffer a niektoré sú fakt brutálne.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *