Alina Bronsky: Posledná láska baby Dune

Keď sa dcéra baby Dune presťahuje do Nemecka a jej syn odletí do Ameriky, rozhodne sa vrátiť do rodného Černova, z ktorého sa kvôli výbuchu jadrovej elektrárne museli odsťahovať. Vyberie si malý domček, uprace záhradu, zasadí zeleninu a začne si žiť svoj pokojný život. Posledná láska baby Dune rozpráva príbeh starenky, ktorá chce mať iba pokoj a dobré správy od svojej dcéry.

Postupne sa rozhodnú vrátiť aj ďalší obyvatelia a vytvoria si spolu malú komunitu. Pomáhajú si ako sa len dá a babu Duňu si zvolia sa svojho nepísaného vodcu. Tá pozná všetkých, dokonca vidí aj duchov tých, ktorým sa nepodarilo odísť. Pravidelne vidí svojho Igora, ktorý šalel za jej nohami, tak ako každý chlap, a prikazoval jej, aby sa nikdy nevyzúvala na verejnosti inak spôsobí pohromu.

Posledná láska baby Dune

V jeden deň sa však stane niečo zvláštne. Do dediny príde otec s malou dcérkou. Od začiatku je babe Dune na nich niečo podozrivé a jej duchovia jej to aj potvrdia – dievčatko je zdravé a otec ju tu zobral z pomsty. Všetko okamžite vezme do svojich rúk a na pár okamihov ovplyvní osud obyvateľov tejto malej dedinky.

Posledná láska baby Dune

Posledná láska baby Dune je krátky príbeh, v ktorom sa vám môže zdať, že sa až tak veľa nedeje. Postupne však spomína na svoje mladšie roky, na život s Igorom a dvomi deťmi, ale aj na svoju vnučku, ktorú nikdy nevidela. Osud ju naučil, že na niektoré otázky sa nemáme pýtať a ani nemáme očakávať odpovede. Nebojte sa, príbeh nie je iba smutný, naopak, život na samote u lesa ponúka aj úsmevné príhody.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *