Cestovanie v nedohľadne? Prečítajte si cestopis!

Cestovanie patrí medzi najobľúbenejšiu aktivitu viacerých z nás. Aj ja som mala plány na najbližšie mesiace, ktoré som chcela stráviť v zahraničí. Namiesto toho sedím na posteli a píšem tento článok. O to s väčšou láskou spomínam na Gran Canariu, kde som si stihla užiť kultúru a športy ešte v januári. Vzdialené kraje som si pred pár dňami pripomenula cestopisom Snežný leopard od vydavateľstva Absynt, ktorý ma inšpiroval k tomu, aby som oprášila ďalšie svoje cestovateľské knižky.

www.martinus.sk

Cheryl Strayed – Wild

Jedna z kníh, ktoré si rada prečítam znova. Zatiaľ som ju od začiatku do konca prelistovala dvakrát, ale už teraz viem, že sa k nej ešte vrátim. Cheryl sa po smrti milovanej mamy zrúti celý svet. Zanedbáva svojho brata, manžela a potešenie hľadá v drogách a milencoch. Vie, že ak bude pokračovať v tomto tempe, samú seba zničí. Rozhodne sa zdolať PCT – Pacific Crest Trail, napriek tomu, že turistike sa venuje minimálne. Počas mesiacov strávených v lese a samote, má čas spoznať viac samú seba, rozlúčiť sa s drogami, zmieriť sa so smrťou matky a s rozpadnutým manželstvom.

cestopis wild

Peter Matthiessen – Snežný leopard

Cestopis, ktorý som spomínala už v úvode. Expedícia do nádherných a nebezpečných Himalájí, ktorú absolvoval Peter v 70-tych rokoch po smrti svojej ženy má pre neho duchovný význam. Okrem toho, že túži zazrieť snežného leoparda, sa chce dozvedieť viac o plynutí dní. Príroda, miestni obyvatelia a duchovno. Práve poslednej zložke sa v knihe venuje vo veľkej miere. Opisuje budhizmus, tradície, ale aj mýty. 

Július Satinský – Expedície

Cestopis Expedície sme na Šuflíku mali už niekoľkokrát. Zbierka obsahuje šesť rôznych výletov, ktoré Julo absolvoval s kamarátmi a rodinou v rokoch 1973 až 1982. Nájdete v nej mnoho vtipných historiek, milých kresbičiek, ale aj užitočných turistických rád. Bonusom sú zoznamy vecí, ktoré potrebujete na turistiku, mapa a iné drobnosti, ktoré nájdete schované na úplnom konci knihy.

cestopis expedície

Ladislav Zibura a jeho pešie príbehy

Cestopis Ladislava Ziburu ste tu už videla trikrát. Prvým cestopisom, ktorý som čítala bol putovaní cez Nepál a Čínu. Po večeroch sme spoznávali aj Izrael a spoločnú púť sme ukončili Arménskom a Gruzínskom, kde sa chcem určite raz pozrieť. Ladislav cestuje prevažne pešo a rozpráva sa s miestnymi obyvateľmi, preto v jeho knihách nájdete množstvo bizarných príbehov. Ukáže vám, ale aj pekné miesta, ktoré sa oplatí vidieť.

cestopis zibura

Lajla Rolstad – Vlčí ostrov

Lajla je mladá žena, ktorá trpí depresiami. Aby bojovala so svojimi démonmi, prihlási sa ako správkyňa malej chatkárskej oblasti v Kanade. Obkolesená prírodou sa každý deň pozerá na Vlčí ostrov. Okrem nej je v okolí iba zopár ľudí, ktorí sa rovnako ako ona starajú o chaty. V druhej časti knihy sa s nami podelí o zážitky z cestovania po Amerike.


Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *