Chloe Benjamin: Nesmrteľní

Predstavte si, že poznáte presný dátum svojej smrti. Čo by ste robili? Užívali by ste si život naplno, alebo by vás tento dátum exspirácie položil na toľko, že by ste sa nevedeli zdvihnúť z postele?

Kniha Nesmrteľní začína jedným horúcim dňom, kedy sa štyria súrodenci Varja, Daniel, Klara a Simon neskutočne nudia. Nenapadne im nič lepšie, ako navštíviť vešticu, o ktorej sa zhovárali dvaja chalani v rade pred Danielom. Jej schopnosti sú skutočne neobyčajné – dokáže každému predpovedať presný dátum, kedy zomrie. Postupne si dnu volá každého zo súrodencov a prezradí im ich finálny dátum.

nesmrtelni

Niektorí vychádzajú z miestnosti otrasení viac, iní menej. Svoj dátum, ale nemajú nikomu prezradiť.O pár rokov neskôr, keď sú už všetci takmer dospelí, sa večer po pohrebe svojho otca rozprávajú s pohárikom v ruke. Reč sa dostane aj k veštici a pod hmlou alkoholu si prezradia, čo sa dozvedeli. Klara zomrie ako 31 ročná, Daniel 41, Varja sa dožije krásnych 88 rokov a jedine Simon prezradí, že zomrie mladý.

Od tejto chvíle sa začína kolotoč osudových rozhodnutí. Klara, ktorá odchádza do San Francisca žiť svoj vlastný život ďaleko od matky a súrodencov, presvedčí Simona, aby šiel s ňou. Daniel a Varja sa venujú štúdiu a ostáva im starať sa o matku, ktorú zložila smrť manžela.

nesmrtelni

4Je iba na vás či veštbe uveríte a dovolíte viesť vaše rozhodnutia. Kniha sa číta rýchlo a ľahko. Čo však bola z môjho pohľadu škoda je, že niektorým súrodencom sa autorka venuje dlhšie a ide pri ich životoch viac do hĺbky.

Prvá kapitola je venovaná Simonovi, v ktorej sa často vyskytuje aj Klara, tým pádom sa o ich živote dozviete najviac. Nič to však nemení na tom, že Nesmrteľní rozprávajú zaujímavý príbeh s nápadnou myšlienkou a ešte hlbšou pointou.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *