David Nicholls – Jeden den

romantických knihách, ktoré ma chytili za srdce, som písala iba nedávno a až teraz sa ku mne dostala táto jedna veľká, doslova, keďže kniha má 434 strán, romantická bomba! Kniha Jeden den však nie je taká sladká ako sa môže zdať. Má pútavé prevedenie, skvelý vývoj postáv a nádherný príbeh.

Dex a Em, Em a Dex. To sú dve hlavné postavy nášho príbehu, ktorý začína v roku 1988 po jednej prežúrovanej noci na počesť ukončenia  vysokoškolského štúdia. Samozrejme, nič sa medzi nimi vtedy nestane. Táto noc je začiatkom ich dlhoročného priateľstva.

jeden den

Počas nasledujúcich 20-tich rokov prežívajú lepšie a aj horšie časy. Stále sú tu však jeden pre druhého. Kým z Dexa sa stane slávny moderátor a alkoholik, Emma sa snaží usporiadať si svoj život a robiť to, čo ju baví najviac – písať. Musí si prejsť mnohými zamestnaniami, aby sa jej tento sen naplnil.

Línia príbehu Jeden den nám ukazuje aj niečo viac. Kým Emma Dextera miluje od prvej chvíle, z neho sa stane lovec žien. Emma s ním prežíva tieto jeho úlety a aj premenu na slávnu televíznu hviezdu.

Až o mnoho rokov neskôr si konečne nájdu cestu k sebe. Ale viac vám už nebudem prezrádzať, možno iba to, že na konci knihy Jeden den vás nečaká žiadny happy end.

jeden den

David Nicholls je okrem iného aj scenárista a v diele Jeden den to príjemne pocítite. Celý príbeh tejto dvojice je vyrozprávaný vždy iba počas jedného dňa v konkrétnom roku. Takto sa dozviete, čo robili a prežívali počas 20-tich spoločných rokov. Oceníte aj opis okolia, postáv a jednotlivých scén.

Ak radšej pozeráte filmy ako čítate písmenká v knihách, odporúčam aj film s rovnakým názvom. Emmu perfektne stvárnila Anne Hathaway a bohatého Dexa zas Jim Sturgess.

Kniha je síce hrubá, ale nezľaknite sa jej! Toto bolo tak príjemné a rýchle čítanie, že by som to pokojne absolvovala znova.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *