Donatella Di Pietrantonio: Tá, čo sa vracia

Arminuta – tá, čo sa vracia. Práve tak sa volá hlavná hrdinka knihy, ktorá po trinástich rokoch musí zmeniť rodinu. Má sa vrátiť domov, ku svojim biologickým rodičom a súrodencom, ktorých v živote nevidela.

Arminuta má krásne detstvo. Vyrastá v dome blízko pláže, kde má vlastný slnečník. Má najlepšiu kamarátku, milujúcich rodičov a všetko, čo potrebuje. Jedného dňa jej mama ochorie a povie jej, že sa musí vrátiť. Čaká na ňu skutočná rodina, ktorá ju chce späť. A tak s kufrom a taškou plnou topánok vyjde po schodoch, zaklope na dvere a prvýkrát uvidí svoju mladšiu sestru Adrianu. Byt je malý, preplnený, všade pobehujú deti a jedla je málo. Toto nové prostredie kontrastuje so životom, aký poznala doteraz.

tá čo sa vracia

Stále si však myslí, že je to iba dočasné. Nie je možné, aby sa jej rodičia len tak vzdali. Keď mama vyzdravie, určite si ju vezme naspäť. Mama, ktorú má volať teta. Situáciu jej nezľahčujú ani súrodenci. S Adrianou, ktorá sa v noci pocikáva spávajú v jednej posteli. V izbe sú aj bratia a najstarší Vincenzo, ktorý v nej vidí ženu svojich pubertálnych túžob. Arminuta však vie, že jej mama všetko sleduje a nenápadnými krokmi sa k nej snaží dostať. Pravda ku ktorej sa dopátra však bolí o to viac.

tá čo sa vracia

Tá, čo sa vracia je pútavý príbeh, ktorý prečítate za pár hodín. Hneď ako sa do nej pustíte, nebudete ju chcieť odložiť. Talianskym prostredím a témou vzťahu matky s dcérou nenápadne pripomína Elenu Ferrante. A keďže viete, že Ferrante je jedna z mojich najobľúbenejších súčasných talianskych autoriek, Tá, čo sa vracia sa stala knihou, ktorú budem každému odporúčať.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *