Elena Favilli: Príbehy na dobrú noc pre rebelky

Príbehy na dobrú noc pre rebelky v sebe ukrýva 100 inšpiratívnych príbehov o silných ženách. Kniha vznikla ako crowdfundingový projekt, v ktorom chceli autorky vytvoriť dielo pre mladé slečny, ale aj pánov, aby im dokázali, že nič nie je nemožné. Je krásne snívať, ísť za svojimi túžbami a snažiť sa v živote niečo dosiahnuť.


V prvom diele spolupracovali so 60 ilustrátorkami, áno, čítate správne, iba so ženami, ktoré vytvorili portréty viac, ale aj menej známych osobností. Nájdete tu diela aj slovenskej ilustrátorky Martiny Paukovej. Niektoré práce v knihe sú dokonalé umelecké diela.

Príbehy na dobrú noc pre rebelky

Nájdete tu príbehy o pirátkach, spisovateľkách, političkách, baletkách, špiónkach a športovkyniach. Zo všetkých spomeniem mená ako Julia Childová, Alfonsina Strada, ktorá sa ako prvá žena zúčastnila na cyklistických pretekoch Giro d’Italia a aj ich dokončila. Počas ďalšieho ročníka mala zákaz súťažiť, ale aj tak nastúpila na štartovnú čiaru a na svojom takmer 20 kilovom singlespeed bicykli sa ocitla medzi pár desiatkami cyklistov, ktorí preteky v tom roku dokončili. Ako cyklistku s 20 kilovým bicyklom ma tento príbeh chytil najviac za srdce. Nájdete tu príbehy aj o Marie Curie, Virginii Woolf alebo o Hillary Clinton. Niektoré sú však iba okresanou verziou skutočnosti.

Keď vezmem do úvahy, že kniha je určená mladším ročníkom, ponúka prehľad o tom, čím všetkým si musia prejsť obyvatelia rôznych krajín. Dievčatá a chlapci uvidia, že môžu dosiahnuť všetk po čom túžia, stačí si iba veriť a snažiť sa. Čo je však škoda je množstvo chýb, ktoré sa v knihe nachádzajú. Vo veľa prípadoch ide o preklepy, ktoré sa dali korektúrou ľahko odstrániť.

Príbehy na dobrú noc pre rebelky

Ak však chcete urobiť radosť svojej dcére, netery alebo kamoškinej malej, ak jej podarujete Príbehy na dobrú noc pre rebelky, nič tým nepokazíte, práve naopak, možno ju inšpirujete do takej miery, že aj ona zatúži byť slávnou baletkou v Dánsku.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *