Elena Ferrante: Zraňujúca láska

Elena Ferrante sa v našich končinách stala známou vďaka Neapolskej ságe, ktorá v štyroch knihách približuje životné osudy dvoch najlepších kamarátok. Zraňujúca láska patrí medzi debutový román tejto talianskej autorky.

Hlavnou hrdinkou je Delia. Zrelá žena, ktorá kreslí komixy a poctivo sa o seba stará. Po dlhej dobe sa vracia do rodného Neapola. Na miesta, kde vyrástla a ktoré formovali jej osobnosť. Aspoň do určitej časti. Príčinou jej návratu je pohreb matky, ktorá zomrela za záhadných okolností. Pôvodne mala vycestovať na návštevu k dcére, ale nikdy k nej neprišla. Našli už iba jej utopené telo na mieste, kde chodievali na dovolenky ešte kým tvorili rodinu.

zraňujúca láska

Delia sa postupne dozvedá viac o živote svojej matky. Vydá sa po stopách jej nápadníka, ktorý z časti zapríčinil rozpad ich rodiny. Zisťuje, aká v skutočnosti bola a ako vyzerali jej posledné dni. Záhady postupne začínajú do seba zapadať.

Zraňujúca láska je akousi oslavou žien – matiek. Elena Ferrante sa snaží zmeniť tradičný pohľad na matku a dať jej konkrétnu podobu. Nebojte sa, nemám to z vlastnej hlavy, ale dočítate sa to v pútavom doslove. Ak máte radi príbehy so silnými ženskými postavami, knihy Eleny Ferrante vás dostanú presne tak ako mňa.

zraňujúca láska

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *