Gillian Flynn: Ostré predmety

Knihy Gillian Flynn určite poznáte a ani o tom možno neviete. Medzi jej najpopulárnejšie dielo patrí Stratené dievča, ktorú ste mohli vidieť aj vo filmovej podobe, a Ostré predmety, ktorá tento rok vyšla ako miniséria z produkcie HBO. A práve tento seriál s úžasnou Amy Adams v hlavnej úlohe ma donútil prečítať si knihu Ostré predmety.

Hlavnou postavou je Camille Preaker. Reportérka z Chicaga, ktorá nemala ľahké detstvo. Keď mala 13 rokov umrela jej milovaná sestra Marion, ktorej dávala matka Adora všetku lásku. Niekde v tomto období si Camille začala vyrezávať na svoje telo rôzne slová. Pripomínali jej všetko to, čo sa okolo nej dialo. Pred svojim detstvom v malom meste Wind Gap sa Camille podarilo na pár rokov utiecť.

ostré predmety

Jedného dňa ju jej šéf Curry pošle do rodného mesta, aby napísala o vražde deväť ročnej Ann, ktorá sa stala pred pár mesiacmi a o zmiznutí malej Natalie, ktoré sa aktuálne vyšetruje. Camille je tak nútená ísť naspäť do rodného mesta, stretnúť sa s matkou a nevlastným otcom, ale aj nevlastnou sestrou, ktorú nikdy doteraz nevidela. Na pozadí rodinnej tragédie sa snaží Camille zistiť informácie o dvoch mladých dievčatách a vypátrať, kto ich mohol uniesť a zabiť. Aby dokázala návrat domov prežiť, na pomoc si berie starý známy alkohol, ale aj spomienky, ktoré jej pomôžu pri pátraní po pravde.

Ostré predmety je pútava krimi kniha so silnými postavami, bojom s vlastným vnútorným svetom a s minulosťou, na ktorú sme chceli dávno zabudnúť. Keď ju raz začnete čítať, nebudete ju chcieť pustiť z ruky.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *