Gillian Flynn: Skvrna

Gillian Flynn patrí medzi šuflíkové stálice a okrem mojich obľúbených Ostrých predmetov tu od nej nájdete aj rovnako kvalitné Temné miesta. Skvrna je poviedka, ktorú pôvodne napísala do zbierky Rogues, ktorú zostavil George R.R. Martin.

Hlavnou hrdinkou je mladá žena, ktorá vyrastala s matkou v zlých podmienkach. Pravidelne spolu chodili žobrať, aby dokázali vyžiť a aj keď bola šikovná, v dospelosti jej to nepomohlo. Jej povolanie patrí medzi tie neobyčajnejšie. Nie je to prostitútka, ani eskort alebo kurtizána. Jednoducho si vezme muža vzadu do salónu a vyhoní mu. Hand job je to, čo tvorí jej každodennú rutinu. Niekedy sa s mužmi rozpráva viac, niekedy menej, ale s jedným si dokonca aj vymieňa odporúčanú literatúru.

skvrna

V prednej časti salóna sa deje niečo úplne iné – veštby, rady a zúfalé ženy. Práve tam sa prvýkrát stretáva so Susan. V jej viktoriánskom dome straší, jej nevlastný syn ju chce asi zabiť a ona nevie, čo má robiť. Na prvý pohľad je to jednoduchý prípad – stačí odvar z bylín, prejsť párkrát dom a všetko bude v poriadku. Čím častejšie tam chodí, tým je viac presvedčená, že v tom dome sa skutočne niečo deje.

skvrna

Skvrna je krátka poviedka, ktorá vás udrží v napätí od začiatku do konca. Keď si už budete myslieť, že po toľkých odpozeraných dieloch Hercula Poirota, viete ako sa príbeh ďalej vyvinie a kto je ten zlý, príde prekvapenie. Rozprávanie v prvej osobe je prirodzené, dobre sa číta a plynulo vás vtiahne do deja. Ak potrebujete knižku do vlaku, lietadla alebo len tak si oddýchnuť pri niečom hororovom, Skvrna vás nesklame.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *