Gillian Flynn: Temné miesta

Gillian Flynn som objavila až po seriálovej mini sérii Ostré predmety. Odvtedy som prečítala aj knihu a zamilovala sa do jej štýlu písania a kriminálnych príbehov. Temné miesta je o niečo krvavejšie dielo.

Libby Day je jediná z rodiny, ktorá ako malá prežila masaker, ktorý sa udial u nich doma. Jej matku našli v chodbe pobodanú a zastrelenú, mladšiu sestru Debby rozsekanú sekerou a staršiu sestru Michelle zaškrtenú v posteli. Libby sa tak stáva jediným svedkom, ktorý môže povedať, čo sa stalo. Problém je len v tom, že jej spomienky sú nesúrodé a za zatvorenými dverami maminej spálne počula iba hlasy, ktoré nevedela úplne presne priradiť. Myslela si, že za tým, čo sa označovalo za satanistický rituál, stojí jej brat, ktorý bol usvedčený a odsúdený.

temné miesta

Libby sa tak stala ako malá obeťou, ktorej Amerika pravidelne posielala finančnú a materiálnu pomoc. Bývala u tety, ktorá nakoniec jej nálady a výbuchy hnevu nezvládala a tak putovala od jednej opatrovníckej rodiny do druhej. Keď sa po 25 rokoch od masakry začínajú míňať peniaze na jej fonde, pristúpi na ponuku klubu vrahov, aby im porozprávala o tom, čo sa stalo v ten deň. Za finančnú odmenu sa snaží poskladať, čo sa v ten deň stalo. A otvára tak temné miesta, ktoré si myslela, že navždy zostali ukryté.

Po 25 rokoch sa stretáva so svojím bratom Benom, ktorého po prvýkrát navštívi vo väzení. Snaží sa vypátrať, čo sa naozaj dialo a spolu s Lylom z klubu neskôr dokázať to, čomu všetci ostatní iba nie ona veria – že jej brat je nevinný.

temné miesta

Surový príbeh je vyrozprávaný vo viacerých kapitolách, kedy sa súčasný život Libby prelína so spomienkami na posledné dni jej mami a brata. Nemajte obavy z krvavých scén, tie síce v knihe sú, ale objavia sa iba minimálne. Celá zápletka je však neočakávaná, od polky knihy budete hádať, kto v tom všetko môže byť zaplatený, ale verte mi, že koniec vás prekvapí.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *