Ira Levin: Rosemary’s baby

Rosemary’s baby alebo v preklade Rosemary má deťátko patrí medzi ďalšiu knižnú klasiku. Známy film od Romana Polanského som videla už dávno, a tak nastal čas si trochu osviežiť pamäť knižnou predlohou. A musím povedať, že filmová verzia bola výborná a kniha rovnako nesklamala!

Rosemary a Guy Woodhouse sú mladí párik so svojimi snami a túžbami. Rosemary túži hlavne po dieťati a krásnom byte, kým Guy sa chce v prvom rade zamerať na svoju filmovú kariéru. Keď zistia, že sa uvoľnil byt v starej budove s názvom Bramford, je to ako splnenie ich spoločného sna. Má to však jeden háčik, na ktorý ich upozorní ich kamarát Hutch. V budove sa vyskytuje v priemerne viac samovrážd ako je bežné a po desiatky rokov sa tam dejú zvláštne veci od kanibalizmu až po rituálne ladené vraždy.

Rosemary's baby

Rosemary a Guy však rečiam neveria a napriek tomu sa do bytu nasťahujú. A tu už asi tušíte, že spravili osudovú chybu. Časom sa zoznámia so starším párom Minnie a Romanom, ktorý bývajú vedľa nich. Kým zo začiatku ich vnímajú ako starší, milý pár, časom začne mať Rosemary zvláštny pocit.

Po prvej spoločnej návšteve sa začne Guyovi dariť. Získa hlavnú rolu v perfektnej hre, ktorú mal pôvodne hrať jeho hlavný konkurent. Ten však zo dňa na deň oslepol. Tu začne mať Rosemary rôzne podozrenia, ktoré však nájdu racionálnu podobu až v čase jej tehotenstva. Sú to iba hormóny alebo sa naozaj deje konšpirácia proti nej a ešte nenarodenému dieťaťu? To sa dozviete až po dočítaní knižky. 🙂

Rosemary's baby

Rosemary’s baby je výborná kniha s ešte lepšou atmosférou. Miestami budete chcieť nafackať Guya, niekedy Rosemary, ktorej ku koncu začnú všetky veci do seba zapadať. Nie je to úplne klasická hororová kniha, ale ak máte radi tento žáner, určite vás nesklame.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *