Jim Thompson: Vrah ve mně

Ako názov Vrah ve mně napovedá, šerif Lou Ford nie je taký, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Žije v malom texaskom mestečku, kde ho poznajú takmer všetci už od detstva. Aj napriek tomu skrýva tajomstvá, o ktorých by ľudia nechceli vedieť.

Vrah ve mně

Bez zbytočných omáčok prejdem priamo do deja. Presne tak totiž začína aj kniha. Až počas toho, ako si Lou spomína na svoje detstvo, sa dozvedáme o pomeroch, v akých vyrastal a hlavne, čo všetko počas svojho mladíckeho života urobil. Niektoré situácie nie sú presne pomenované, ale v náznakoch zistíte, čo všetko spravil. Tieto ohavné činy však zobral na seba jeho nevlastný brat, ktorého o pár rokov neskôr zavraždili. Jedine jeho otec vedel, čoho je Lou naozaj schopný.

Táto jeho beštiálna stránka však drieme niekde vo vnútri a snaží sa ju zatiaľ úspešne potláčať. Keď však stretne prostitútku Joyce, vie, že ju musí zabiť, iba tak získa pokoj. A tak ju ubije na smrť a zastrelí jej milenca, ktorý je synom miestneho magnáta. Myslí si, že tým sa všetko končí, ale naopak, všetko sa iba začína.

Vrah ve mně

Na ďalších stránkach sa rozbehne psychologická hra. Je jedným z podozrivých, pretože bol do tohto prípadu namočený, ale on sa snaží všetkých presvedčiť o opaku a navonok sa mu to aj darí. Vrah ve mně je príbeh o schizofrenikovi Lou Fordovi, ktorý stojí na čele zákona, hrá sa na vzorného občana, ale má aj druhú stránku – monštrum, ktoré dokáže zabíjať a ešte sa pri tom smiať.

Vrah ve mně

Viac vám už prezradiť nemôžem bez toho, aby som vám prezradila záver a to, samozrejme, nechcem. Ak máte radi psychologické knihy, ktoré neprezradia hneď svoju pointu Vrah ve mně od vydavateľstva Argo sa vám bude páčiť.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *