Jozef Karika: Trhlina

Trhlina je posledným dielom z mysterióznej série Jozefa Kariku. Priznávam, že jeho predchádzajúce (aj tie hororové) knihy som nikdy nečítala. Trhlina ma na prvé počutie nijak zvlášť nezaujala. Je dosť možné, že keby si ju nekúpil môj priateľ, nikdy sa k nej nedostanem. A, panečku! To by bola chyba.

jozef karika trhlina

Trhlina vznikla z rozprávania jedného chalana, ktorý sa sám ozval Karikovi. Tvrdil, že zažil niečo zvláštne. Mysteriózne, nepochopiteľné a presne niečo podobné, čo sa dočítal v knihe Strach. Aj preto bol Karika trošku nedôverčivý, ale nakoniec sa s chalanom stretol a ten mu porozprával jeho príbeh.

Kniha je napísaná formou príbehu z chalanovej strany. Preto tam nechýbajú nadávky (čítala som na jednom nemenovanom bulvárnom webe názory ľudí, ktorí už z ukážky s pár nadávkami zhodnotili, že kniha je brak), osobné postrehy autora a hlavne faktické doplnenia z autorovej strany.

No a o čom tá Trhlina vlastne je? Dej sa odohráva na Slovensku v okolí Nitry. Áno, tipujete správne. Ide o slávne neslávny Tribeč a jeho že vraj paranormálne pôsobenie. Ľudia sa tu strácajú a ak sa vrátia domov, sú bosí, doškriabaní a mrmlú niečo o svetle. Je to pravda? Nie je to pravda? To sa v knihe nedozviete.

trhlina od jozefa kariku

Prečítate si však jeden z mnohých príbehov o Tribeči. Jedna časť knihy je akýmsi zdokumentovaním celej “kauzy”, Dozviete sa príbeh o partii ľudí, ktorých dal dokopy sám osud. Vybrali sa na Tribeč no a nejaké tie haluze videli a zažili aj oni.

Trhlina je perfektná hororová kniha. Má výbornú atmosféru, dej sa stupňuje, je v nej veľa tajomna – často neviete, čo sa stane. No a tým, že sa v knihe stále niečo deje a celé je to poňaté ako rozprávanie chalana, ktorý to všetko zažil, chcete sa jednoducho dozvedieť, ČO sa mu to stalo. A tak čítať a čítate, až zistíte, že ste túto 368-stránovú knihu prečítali za dva dni.

Malé upozornenie: Nečítajte túto knihu predtým, ako sa chystáte na výlet do hôr. Ja som ju prečítala pár dní pred návštevou Slovenského raja a aj keď to nebol Tribeč, trošku mi po ceste lepilo.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *